Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69100.01
0.60%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3757.35
0.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.69
-1.64%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.6
0.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kanadalı Başbakan Adayı Bitcoin’in Para Birimi Olarak Kullanılmasını Destekliyor

Kanada Muhafazakar Partisi Başbakan Adayı Pierre Poilievre Kanadalı vatandaşların Bitcoin’i ülkede yasal para olarak kullanmasını desteklediğini dile getirdi.

Clock
Paylaş
Kanadalı Başbakan Adayı Bitcoin’in Para Birimi Olarak Kullanılmasını Destekliyor

Kanada Muhafazakar Partisi Başbakan Adayı Pierre Poilievre Kanadalı vatandaşların Bitcoin’i ülkede yasal para olarak kullanmasını desteklediğini dile getirdi.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Nedir?

728×90 muhabbit - Kanadalı Başbakan Adayı Bitcoin'in Para Birimi Olarak Kullanılmasını Destekliyor300x250 muhabbit - Kanadalı Başbakan Adayı Bitcoin'in Para Birimi Olarak Kullanılmasını Destekliyor

29 Mart 2022 tarihinde BITCOIN YouTube kanalının paylaştığı bir videoda 100 kişilik bir gruba yerel bir restoranda hitap eden Poilievre Kanadalı vatandaşların daha çok “finansal özgürlüğe” ihtiyacı olduğunu ifade etti.

Bu özgürlük kripto paraya sahip olma ve kripto paraları, akıllı kontratları ve merkeziyetsiz finansı kullanma özgürlüğünü de kapsamalı. İnsanlar diğer para birimlerini seçme özgürlüğüne sahip olmalı. Eğer hükümet paramızı sömürme hakkına sahipse, o zaman biz de daha kaliteli para birimlerine yönelme hakkına sahip olmalıyız.

2022 senesinin başında Liberal Partili Başbakan Justin Trudeau tarafından idare edilen Kanada hükümeti Ontario’da gerçekleşen Freedom Convoy protestolarına tepki olarak kripto paralara karşı sert bir tutum içine girmişti.

Ocak-Şubat 2022 tarihlerinde Kanadalı yetkililer protestocuların banka hesaplarını dondurdular ve protestoculara yapılan tüm bağışları, kripto para bağışları da dahil olmak üzere, engellediler.

Pierre Poilievre 901x600 - Kanadalı Başbakan Adayı Bitcoin'in Para Birimi Olarak Kullanılmasını Destekliyor
Pierre Poilievre

Kanadalı Vatandaşlar Kripto Paralara Çok Sıcak Bakmıyor

Kanada Blockchain Konsortiyomu Direktörü Koleya Karringten’e göre liberal hükümet kripto paralara karşı düşmanca bir tutum sergiliyor. Bu tutumun sebebi olarak ise Karringten bilgisizliği, anlayışsızlığı ve yasal düzenlemedeki boşlukları gösteriyor.

Hükümeti blockchain konusunda eğitmek için güçlü bir savunmacı tutuma sahip olmak önemli. Hükümet vergi gelirinin ne denli büyük olduğunu gördüğünde bu sektörün suçluların sektörü değil yeniliğin sektörü olduğunu anlayacak.

Karringten Trudeau Şubat 2022’de Acil Durumlar Yasası’nı devreye soktuğundan beri kripto para sahiplerinin sayısında artış yaşandığının da altını çizdi.

Hevesli tutumuna rağmen Poilievre’nin kripto paralar yönelik gösterdiği destek sadece küçük bir Kanadalı grubuna hitap ediyor. Ekim 2021 tarihinde Ipsos Araştırma Şirketi tarafından gerçekleştirilen bir anket 18 yaşından büyük

Kanadalı vatandaşların yalnızca %14’ünün kripto para sahibi olduğunu belirtmişti. Her ne kadar oran diğer pek çok ülkeye kıyasla oldukça düşük olsa da, 2016 senesindeki %3’ten bu günlere gelindiği düşünülürse aslında ülkede kripto paralara ilginin hızla arttığı görülüyor.

Aynı araştırmaya göre Kanadalı vatandaşların %25’i ilerde kripto para almayı planlıyor. Karringten de Kanadalılar’ın kripto paralara yönelik artan ilgisinden umutlu.

Bankalar artık kripto paraları görmezden gelemiyor. Politikacılar artık kripto paraları görmezden gelemiyor. Hepsi şu soruyu sormaya başlıyor: “Biz nasıl bu teknolojiyi benimseyebiliriz?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar