Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61347.14
-2.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3390.75
-0.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.25
2.73%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $574.9
0.65%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kayıp Kripto Para Cüzdanına Ulaşmak İçin Trezor Cüzdanını Hacklediler!

Donanım korsanının gerçekleştirdiği hackleme sonucunda, 2 milyon dolardan fazla fon içeren Trezor cüzdanı ele geçirildi.

Clock
Paylaş
Kayıp Kripto Para Cüzdanına Ulaşmak İçin Trezor Cüzdanını Hacklediler!

Donanım korsanının gerçekleştirdiği hackleme sonucunda, 2 milyon dolardan fazla fon içeren Trezor cüzdanı ele geçirildi.

Enteresan bir hikayesi olan hack işleminin aslı şu şekilde; kripto para yatırımcısı Dan Reich ve arkadaşı 2018 yılında yaklaşık 0,2 dolardan 50.000 dolarlık Theta tokenı aldılar. Aldıkları tokenları ilk başta Çin merkezli bir kripto para borsasında saklayıp, sonrasında daha güvenli bir ortam olduğunu düşündükleri Trezor One cüzdanına aktardılar.

728×90 muhabbit - Kayıp Kripto Para Cüzdanına Ulaşmak İçin Trezor Cüzdanını Hacklediler!300x250 muhabbit - Kayıp Kripto Para Cüzdanına Ulaşmak İçin Trezor Cüzdanını Hacklediler!

2018 yılının sonuna doğru büyük düşüş yaşayan Theta tokenı, daha fazla değer kaybetmeden nakde çevirmek isteyen iki arkadaş, soğuk cüzdanlarının şifresini unuttuklarını farkettiler. Büyük panik yaşayan 2 arkadaş, 18 şifre hakkının 12’sini girip başarısız olduktan sonra bu yöntemden vazgeçip farklı çözüm yolları aramaya başladılar.

Kendi Soğuk Cüzdanlarını Hacklettiler!

2021 yılında Theta token fiyatının 15 dolara ulaşmasıyla, 2 arkadaşın şifresini unuttukları hesaptaki kripto varlıkları 2 milyon dolar gibi yüksek meblağa ulaşmış oldu. Hal böyle olunca 2 arkadaş beklemek yerine harekete geçtiler. Hacker Joe Grand ile anlaşıp, kendi hesaplarını hacklettiler. Joe Grand’ın hamleleri sonucunda ise 2 arkadaş soğuk cüzdanlarına ulaşmayı başardı. Ayrıca korsan Joe Grand, hacklemeyi nasıl başardığını anlattığı videosunu Youtube üzerinden paylaşıp, herkesi hayrete düşürmeyi başardı.

Bu olaylar akabinde Trezor şirketi Twitter üzerinden şu açıklamalarda bulundu:

Gerçekleşen bu saldırı hiçbir kullanıcıyı endişelendirmesin. Gerekli önlemler alınmış durumda. Bu saldırı 2017 yılında üzerinde çalıştığımız modası geçmiş bir saldırıdır.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız. Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar