Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69833.62
0.29%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3760.85
3.73%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.94
5.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $614.1
3.54%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kazakistan, Kripto Para Madencileri İçin Elektrik Kesintisini Uzattı!

Kazakistan, kripto para madenciliği yapan işletmeler için elektrik kesintilerini uzatma kararı aldı.

Clock
Paylaş
Kazakistan, Kripto Para Madencileri İçin Elektrik Kesintisini Uzattı!

Kazakistan, kripto para madenciliği yapan işletmeler için elektrik kesintilerini uzatma kararı aldı.

Ülkenin elektrik dağıtım şirketinin getirmiş olduğu kısıtlamayla birlikte ocak ayının sonuna kadar geçerli olan yasak, 1 hafta daha uzatıldı. Böylece Kazakistan’daki kripto para tesisleri, 7 Şubat 2022 Pazartesi gününe kadar üretimlerini durdurmak zorunda kaldı.

728×90 muhabbit - Kazakistan, Kripto Para Madencileri İçin Elektrik Kesintisini Uzattı!300x250 muhabbit - Kazakistan, Kripto Para Madencileri İçin Elektrik Kesintisini Uzattı!
madencilik - Kazakistan, Kripto Para Madencileri İçin Elektrik Kesintisini Uzattı!

İşletmesini devletin yaptığı Kazakistan Elektrik Şebekesi İşletme Şirketi (KEGOC), kesinti ile ilgili olarak yaptığı açıklamalarda şunları ifade etti:

Tedbirin uzatılmasının sebebi elektrik arzında hala çözülememiş sorunlarımızın olmasından kaynaklıdır.

KEGOC

Çin’de kripto para madenciliğinin yasaklanmasıyla birlikte, birçok madencilik işletmesi tercihini Kazakistan’dan yana kullanmıştı. Madencilik için önemli bir merkez haline gelen Kazakistan’daki elektrik kesintileri, kripto para tesisleri için her geçen gün büyük kayıplar oluşturmaya başladı.

Madencilik işletmeleri ise gelecekteki kripto para operasyonlarını planlanlamaları için Enerji Bakanlığı’ndan açıklama beklediklerini ifade ettiler.

Kazakistan Elektrik Sorununu Çözmek İçin Rusya’dan Elektrik İthalatını Artırıyor!

Dünyadaki enerji krizinin her geçen gün artmasıyla, enerji fiyatları da bir hayli arttı. Artan enerji fiyatları ise Kazakistan’da büyük protestolara yol açtı. Hükümet protestoların önüne geçmek için internet erişimini kısıtlamaya gitti.

Kazakistan bu enerji sorununu çözmek için, Rusya ile elektrik ithalatını arttırma karar aldı. Ayrıca Kazakistan nükleer santral inşa etmek için üzerinde çalıştıkları 10 yıllık projenin çalışmalarını da hızlandırdı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar