Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64299.63
-0.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3510.04
-0.04%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.05
-2.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.7
-0.61%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Jack Dorsey, Bitcoin Madencilik Sistemi Kuruyor!

Block, yeni ve açık kaynaklı bir Bitcoin madenciliği sistemini resmi anlamda oluşturmaya çalışıyor.

Clock
Paylaş
Jack Dorsey, Bitcoin Madencilik Sistemi Kuruyor!

Jack Dorsey’in Square olarak bilinen şirketi kısa bir süre önce Block olarak adını değiştirmişti. Şirket diğer markalarını da bu isim bünyesinde toplamıştı. Şimdi ise Block, yeni ve açık kaynaklı bir Bitcoin madenciliği sistemini resmi anlamda oluşturmaya çalışıyor.

728×90 muhabbit - Jack Dorsey, Bitcoin Madencilik Sistemi Kuruyor!300x250 muhabbit - Jack Dorsey, Bitcoin Madencilik Sistemi Kuruyor!

CEO Jack Dorsey Perşembe günü; şirketin donanım genel müdürü Thomas Templeton tarafından paylaşılan, projenin hedeflerini içeren detaylı bir tweet dizisini alıntıladı.

Madenciliği, satın almadan kuruluma ve bakıma kadar her yönden daha dağıtık ve verimli hale getirmek istiyoruz. İlgileniyoruz çünkü madencilik, yeni Bitcoin yaratmanın çok ötesine geçiyor. Bunu, tamamen merkezi olmayan ve onay gerektirmeyen bir gelecek için uzun vadeli bir ihtiyaç olarak görüyoruz.

Thomas Templeton

Block, hala donanım ekibi için güçlü fikirleri olan ve yeni teknolojiler üretebilen ortaklıklar arıyor. Hatırlayacağınız gibi çok kısa bir süre önce Jack Dorsey, LinkedIn’e iş geliştirme ekibi için yeni mühendisler, tasarımcı ve yazılımcılar aradığı bir iş ilanı vermişti.

Jack Dorsey’in Bitcoin Madencilik Sistemi

Planlanan Bitcoin madenciliği sisteminden biraz bahsetmek istersek; kullanılabilirlik, güvenilirlik ve performans Jack Dorsey ve ekibinin odaklandığı önemli konular diyebiliriz.

Ayrıca kullanıcılara uygun ve sorunsuz bir teslimat deneyimi sağlamak ana hedefleri arasında. Madencilik ekipmanlarının herkes tarafından daha kolay bulunmasını ve satın alınmasını kolaylaştırmak da yine üstünde durdukları önemli konulardan. Bunların yanı sıra, düşük güç tüketimi ve çok daha sessiz bir cihaz performansı sağlamak şirketin önemli bir misyonu.

Block, şu an ürün geliştirme ve araştırma aşamasına odaklandığı için, Thomas Templeton Bitcoin madenciliği sisteminin ne zaman piyasaya ve kullanıma sunulacağı konusunda net bir tarih vermedi.

Ayrıca, projeye destek olmak isteyen herkesin soru ve geri bildirimlerini kendilerine iletmelerini istedi.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar