Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62340.01
2.23%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3443.55
2.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.36
1.52%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $410.8
1.46%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Koreli Bankalar Kripto Para Borsalarını Yüksek Riskli Sınıfına Alıyor!

Alınan bu karardan ülkedeki yaklaşık 60 yetkisiz kripto para borsasının etkilenmesi bekleniyor.

Clock
Paylaş
Koreli Bankalar Kripto Para Borsalarını Yüksek Riskli Sınıfına Alıyor!

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) tarafından açıklanan yeni kurallar gereğince, ülkedeki bankaların, müşterileri olan herhangi bir kripto para borsasını “yüksek riskli” olarak sınıflandırması gerekecek. Alınan bu karardan ülkedeki yaklaşık 60 adet yetkisiz kripto para borsasının etkilenmesi bekleniyor.

Binance BannerBinance Banner

Korea Times tarafından 13 Haziran tarihinde yayımlanan habere göre, yeni yönergeler kripto para borsalarının işlemlerin izlenmesini güçlendirmesini ve güçlü kullanıcı kimliği gereksinimlerini karşılamasını sağlamayı amaçlıyor. Şimdiye kadar, Güney Kore’deki en büyük dört borsa, bankalar tarafından onaylanan gerçek isimli hesapları kullanıyor. 

Borsaların, düzenleyici tarafından kontrol edilerek faaliyet gösterme süresi eylül ayında sona erecek. FSC’nin borsaların bir işletme lisansı talebinde bulunmaları için belirlediği son tarih ise 24 Eylül olarak belirlenmiş durumda. Yapılan açıklamaya göre, mali yetkililer, başvuruda bulunan kripto para borsalarının alım satım faaliyetlerini üç aylık bir denetleme süresi boyunca inceleyecek. 

Şüpheli İşlemler Bildirilecek

Bankalar, kimlik doğrulama önlemlerine uymayan herhangi bir borsa müşterisinin hizmetlerini, reddetmek ve şüpheli faaliyetleri Kore Mali İstihbarat Birimi‘ne bildirmek zorunda kalacak.

Bu gibi gelişmeler sonucunda, Kore Bankalar Federasyonu ve birkaç ticari borç veren, FSC’ye kripto para borsalarındaki mali suçlara ilişkin yükümlülüklerini azaltması için başvuruda bulundu. Bu başvuruların, borsa sektöründe daha fazla düzenleyici faaliyet getirilmesi ile birlikte artacağı düşünülüyor.

Konu hakkında açıklama yapan bazı kurumlar, belirli kripto para borsalarını incelemelerinin ve kabul etmelerinin yatırımcılar tarafından platformların güvenilirliğinin temeli olarak gösterilebileceğinden endişe duyduklarını dile getirdi. 

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar