Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66644.53
0.66%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3622.27
1.61%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.02
-0.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $610
0.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Koreli Dev Banka, Ülkenin İlk Kripto Para Yatırım Fonunu Başlatıyor!

Bankanın, perakende yatırımcıları hedefleyen kripto para yatırım ürünlerini piyasaya sürmeyi planladığı belirtildi.

Clock
Paylaş
Koreli Dev Banka, Ülkenin İlk Kripto Para Yatırım Fonunu Başlatıyor!

Güney Kore’nin net varlıklara göre en büyük bankası olan Kookmin Bank, kısa süre önce bir duyuru gerçekleştirdi. Yapılan duyuruda bankanın, perakende yatırımcıları hedefleyen kripto para yatırım ürünlerini piyasaya sürmeyi planladığı belirtildi.  

728×90 muhabbit - Koreli Dev Banka, Ülkenin İlk Kripto Para Yatırım Fonunu Başlatıyor!300x250 muhabbit - Koreli Dev Banka, Ülkenin İlk Kripto Para Yatırım Fonunu Başlatıyor!

Ayrıca yapılan açıklamada bankanın, ülkedeki düzenlemelerin devreye girmesi ile birlikte faaliyete başlayacak olan, borsada işlem gören fon (ETF) ve gelecekteki ürünleri başlatmak amacıyla bir Dijital Varlık Yönetim Komitesi kurduğu belirtiliyor. 

kookmin bank - Koreli Dev Banka, Ülkenin İlk Kripto Para Yatırım Fonunu Başlatıyor!

İlginizi çekebilir: ETF Nedir?

Kookmin Bank’ın Endeks Nicelik Yönetimi Bölümü Başkanı Hong-Gom Kim, yeni girişimleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Mümkün olan en kısa sürede dijital varlık temalı bir öz sermaye fonu başlatacağız. Ayrıca bunu süreli yayınlarda da yayımlayacağız.”

Bunun yanında bankanın, önerilen dijital para birimi endeksi aracılığıyla bir fon geliştirmenin yanı sıra, kripto paraları içeren bir hibrit fon oluşturma planlarının olduğu da belirtiliyor.

Oluşturulacak bu yeni fonun, dış kaynaklı bir baş yatırım görevlisi tarafından yatırımlarına garanti sağlamak için kullanılacağı söyleniyor.  

Dev Şirketler Kripto Paralara Odaklandı

Bilindiği üzere dev şirketler son dönemlerde kripto para alanına daha fazla dahil olmaya başladı. Gelişen teknolojiden ve trendlerden uzak kalmak istemeyen şirketler sırasıyla kripto para girişimlerini açıklıyorlar.

Örneğin Grayscale kripto para odaklı girişimi ile yönetimi altında 10 milyar doların üzerinde varlığa sahip durumda.

Bunun yanında Fidelity Asset Management, Kanada’da Bitcoin spot borsada işlem gören bir fon başlattı.

Başka bir örnekte, Singapur’un en büyük bankası olan DBS Group Holdings, bir Asya finans kurumunda ilk kez bir sanal varlık borsası kurdu ve yerli bankalar da dijital varlık saklama işine odaklanıyor.

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar