Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65180.02
0.22%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3565.59
1.22%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.15
1.50%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600
1.37%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Koreli Dev Borsa, Yasa Dışı Kripto Para Faaliyetlerine Karşı Aldığı Yeni Önlemi Duyurdu!

Borsa, KYC yapmayan kullanıcıların borsa hesaplarında tutulan fonlarını çekmelerine izin verilmeyeceğini dile getirdi.

Clock
Paylaş
Koreli Dev Borsa, Yasa Dışı  Kripto Para Faaliyetlerine Karşı Aldığı Yeni Önlemi Duyurdu!

Kripto para alanında yaşanan bazı yasa dışı uygulamaların önüne geçmek isteyen kurumlar, bu alanda yeni güvenlik önlemleri getirmeye devam ediyor.

Özellikle düzenleyici kurumlar ile ters düşmek istemeyen borsalar, getirdikleri yeni kuralları, kullanıcılarına duyurmaya başladı. Bu uygulamaları kullanan son kurum ise Güney Kore’de faaliyet gösteren en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinone oldu. Koreli borsa yaptığı açıklama ile bundan böyle ”doğrulanmamış harici cüzdanlara” para çekilmesine izin vermeyeceğini duyurdu.

728×90 muhabbit - Koreli Dev Borsa, Yasa Dışı  Kripto Para Faaliyetlerine Karşı Aldığı Yeni Önlemi Duyurdu!300x250 muhabbit - Koreli Dev Borsa, Yasa Dışı  Kripto Para Faaliyetlerine Karşı Aldığı Yeni Önlemi Duyurdu!

Yeni uygulamanın 24 Ocak 2022 tarihinden itibaren aktif olacağını belirten borsa, kayıt işlemi yapmayan kullanıcıların borsa hesaplarında tutulan fonlarını çekmelerine izin verilmeyeceğini dile getirdi.

“Müşteri doğrulama sisteminin uygulanması gerektiği için 24 Ocak 2022’den itibaren başka bir cüzdana para çekmeniz gerekiyorsa, cüzdan adresini kaydetmeniz gerekir.”

Bilindiği üzere, harici cüzdanlar, “sıcak” (çevrim içi) ve “soğuk” (çevrim dışı) depolama seçenekleri dahil olmak üzere üçüncü tarafların sunduğu tüm cüzdanları içerir. Para akışına ait verilerin kayıt altında olmasını isteyen borsa böylece, tüm kullanıcılarından müşterinizi tanıyın (KYC) bilgilerini yerine getirmesini istiyor.

Ancak burada şöyle bir ayrıntı da dikkat çekiyor. MetaMask ve Ledger gibi cüzdanlar KYC gerektirmediğinden, borsa kullanıcıları kripto paralarını bu cüzdanlara da çekemeyecekler. Bu nedenle kullanıcılar sadece Binance ve FTX gibi borsalar tarafından sunulan saklama cüzdanlarına para aktarabilecek.

Yeni Uygulamanın Sebepleri

Coinone, yaptığı bir açıklama ile müşterilerin kara para aklama gibi yasa dışı faaliyetler için kripto para kullanmadığından emin olması gerektiğini söyledi. Bunun için de Coinone müşterilerinin cüzdanlarını doğrulamak için tam adları, e-posta adresleri ve kayıtlı cep telefonu numaraları gibi bilgileri göndermeleri gerekiyor. 

Bilindiği üzere Koreli düzenleyiciler, yasa dışı kripto para faaliyetlerini engellemek için bir dizi önlem aldı. Hatta yakın zaman önce, ülkedeki kripto para borsalarına, veri bakımı, iç kontroller, şüpheli işlemleri bildirme ve müşteri kimliklerini doğrulamak için KYC zorunluluğu getirildi.

Coinone tarafından atılan bu adımın, ülkede faaliyet gösteren, Upbit, Bithumb ve Korbit gibi diğer büyük borsalar tarafından da uygulanabileceği belirtiliyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar