Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65589.05
1.75%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3155.96
4.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.68
10.40%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $567.7
1.30%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

MetaMask, Aylık 21 Milyon Kullanıcı Sayısına Ulaştı!

MetaMask cüzdanında %420’lik bir kullanıcı tabanı artışı görüldü!

Clock
Paylaş
MetaMask, Aylık 21 Milyon Kullanıcı Sayısına Ulaştı!

Dijital varlıkların son zamanlarda devasa tırmanışlar yapmasıyla birlikte; daha fazla yatırımcı, büyük kârlar elde etmek için pazara giriyor. Bu nedenle, borsalar son birkaç aydır kullanıcılarının sayısında muazzam bir artış yaşıyor. 

Borsaların yanı sıra, cüzdan servis sağlayıcıları da kullanıcı tabanlarında istikrarlı bir artış görüyor. Bu kapsamda Consensys şirketin arkasında olduğu MetaMask cüzdanı ile ilgili yakın tarihli bir rapor yayımlandı. Rapora göre önde gelen kripto para cüzdanı, son dönemlerde %420’lik bir kullanıcı tabanı artışı yaşadı. Bu oran, her ay cüzdanla işlem yapan toplam kullanıcı sayısının yaklaşık 21 milyon olduğu anlamına geliyor.

728×90 muhabbit - MetaMask, Aylık 21 Milyon Kullanıcı Sayısına Ulaştı!300x250 muhabbit - MetaMask, Aylık 21 Milyon Kullanıcı Sayısına Ulaştı!

İlginizi çekebilir: MetaMask Nasıl Kullanılır?

Bu duyuru, Consensys yakın zamanda bir bağış kampanyasında 200 milyon dolar topladığı için, insanların hâla şirketin ürününü her zamankinden daha fazla kullandığını gösteriyor. NFT pazarının ilgi odağı olduğu nisan ayında, cüzdanın kullanıcı sayısı yaklaşık 5 milyon civarında bulunuyordu. Aradan geçen zaman içinde DeFi ve NFT sektörlerinin daha da benimsenmesi ile birlikte MetaMask cüzdanı kullanıcı sayısını önemli ölçüde artırmış oldu.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

MetaMask cüzdanının Operasyonel lideri Jacob Cantele’ye göre, yeni kullanıcıların çoğu oyun oynamayı seven kişilerden oluşuyor. Jacob, oyun sektörünün büyümesinin, platformun gelişmesinde bir faktör olduğunu belirtiyor. Ayrıca oyun alanındaki çeşitliliğin birçok oyuncuyu oyun alanına sevdirdiğini ve bu süreçte onları DeFi pazarına açtığını belirtiyor.

Son Sekiz Ayda 10 Milyar Dolarlık İşlem Yapıldı

Kullanıcı tabanındaki muazzam büyümenin yanı sıra MetaMask, sunduğu hizmetlerde büyük bir artış kaydetti. NFT’lerin ilk dalgası sırasında; NFT’leri tutmak isteyen kullanıcılar, cüzdanı kullandı. Cüzdan, DeFi sektöründeki kullanıcıların üçüncü bir taraf olmadan token ödünç almaları ve takas etmeleri için tek ağ geçidi olarak kabul edildi. Şu anda da cüzdan, kullanıcılarına daha iyi hizmetler sunan bir mobil uygulamaya sahip.

MetaMask’e göre, cüzdanındaki takas özelliği, mart ayında piyasaya sürülmesinden bu yana yatırımcılar tarafından 10 milyar dolarlık işlem yapmak için kullanıldı. Ayrıca MetaMask, “MetaMask Kurumsal” ile kurumsal yatırımcıları da cezbetmeye devam ediyor. 

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar