Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59247.1
4.73%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3349.01
2.99%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.15
1.70%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $413.3
3.56%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Kore’nin Kripto Paralara Uygulayacağı Vergi Açıklandı!

Güney Kore, ertelenen vergileri tekrar gündeme getirdi!

Clock
Paylaş
Kore’nin Kripto Paralara Uygulayacağı Vergi Açıklandı!

Güney Kore’nin, kripto para ticaretinden elde edilen gelire vergi getirmek için mevzuatta bir değişiklik yaptığı bildiriliyor!

Yerel haber ajansı Asia Today’in bildirdiğine göre, 21 Ocak’a kadar sürecek bir yasama duyurusunun ardından, değişikliğin Şubat ayında yürürlülüğe girmesi oldukça muhtemel.

Binance BannerBinance Banner

Yeni yasa, hisse senetlerindeki kazançlar için kademeli bir vergilendirme programı ile sermaye kazançlarına çeşitli ek vergiler getirecek. Kripto para sahipleri için, kripto para kazancı yıllık 2,5 milyon won’dan fazla olan herkes %20 oranında vergilendirilecek.

Vergi programının başlangıcından önce sahip olunan kripto para birimi için yetkililer, 2023’ten hemen önce piyasa fiyatının ve fiili satın alma fiyatının en yüksek olanını dikkate alacak.

Önerilen vergi programı, 2020’de birkaç kez gündeme geldi fakat sürekli ertelendi. Yerel kripto şirketlerinin faaliyetlerini takiben, hükümet uygulamayı 2022 yılına kadar ertelemişti.

Güney Kore’deki kripto para birimlerinin popülaritesi, 2018 yılının ardından azalsa da, kripto paraların benimsenmesi konusunda, dünyaya nazaran önde bir duruş sergiliyor.

Güney Kore’nin, dijital kimlik ve blockchain oylama alanlarında da girişimler yapmış bilinen bir gerçek. Aynı zamanda, büyük bir merkez olan Busan’ı bir “blockchain şehri” yapmak isteyen hükümet, ilerleyen yıllarda bu konuda faaliyet göstereceklerini açıkladı.

Aynı zamanda hükümet, belirli kripto varlık sınıfları için sağlam bir duruş benimsedi ve özellikle birçok yerel borsanın gizlilik tokenlerini listesinden çıkarmalarına sebep oldu.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar