Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66279.18
0.02%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3553.34
0.43%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.08
-1.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $604.7
-0.56%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Korsan NFT Sitesine Milyonlar Akın Etti!

Geoffrey Huntley, 17.9 terabaytlık NFT koleksiyonunun JPEG görüntülerini içeren “The NFT Bay” isimli internet sitesini başlattı.

Clock
Paylaş
Korsan NFT Sitesine Milyonlar Akın Etti!

Avustralyalı bir yazılım geliştiricisi, “The NFT Bay” ismini verdiği korsan NFT sunucusunu oluşturdu. Tabii tahmin edebileceğiniz üzere sunucu, blockchain üzerinde yer alan tokenları değil, NFT’leri JPEG görüntülerini sunuyor.

728×90 muhabbit - Korsan NFT Sitesine Milyonlar Akın Etti!300x250 muhabbit - Korsan NFT Sitesine Milyonlar Akın Etti!

Adalaide’de yaşayan Geoffrey Huntley, 17.9 terabaytlık NFT koleksiyonunun JPEG görüntülerini içeren “The NFT Bay” isimli internet sitesini başlattı.

Site, “The Pirate Bay” olarak bilinen ünlü Torrent sitesi ile tıpa tıp aynı görüntüye sahip. Kullanıcılar ünlü filmleri indirmekten ziyade, ünlü “NFT“leri indirebilecek.

Huntley: Korsan NFT Sitesi Eğitici bir Oluşum!

Huntley, yaptığı açıklamada attığı bu adımın eğitici nitelikte olmasını istediğini belirtti. Huntley’in adımı sayesinde insanlar, aslında neye para verdiklerini anlayacak.

Huntley, Web3 konseptinin ilgi çekici olduğunu belirtse de, bu kavramın altında yatan teknolojinin “çok gelişmiş” olmadığını söyledi.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Huntley’e göre birçok kişi bu ürünleri satın aldığını sanarken, kendilerine blockchain üzerinde doğrulanmamış fotoğraflar ya da “gif“ler satılıyor.

Geliştirici, araştırmalarında gördüğü çoğu görüntünün Web2 sunucularında saklandığını keşfetmiş. Yani bu görüntülerin hiçbiri blockchain teknolojisi ile güvence altına alınmıyor.

Bu arada Huntley, bu projeyi hayata geçirmek adına aylık 150 dolara 40 terabaytlık bir sunucu kiraladı.

Kurduğum internet sitesi çılgın bir şekilde viral haline geldi. Benim için her şey güzel gidiyor!

Elde ettiğimiz bilgilere göre Huntley, Avustralya’da bir minibüste “minimalist bir yaşam” sürdürüyor. Ayrıca kendisi, Avustralya’daki ilk e-spor müsabakalarına katılmış bir isim.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar