BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Kripto Para Borsaları Eylül Ayında 169 Milyar $ Hacim Oluşturdu!

Legitimate Volume Index verilerine göre Eylül ayında oluşturulan hacim 169 Milyar $’ın üzerinde bulunuyor.

Yayın:

-

kripto para borsaları

Kripto para borsalarının oluşturdukları hacim miktarı yükselmeye devam ediyor.

The Block tarafından yayınlanan son verilere göre Eylül ayında oldukça yüksek hacimler elde edilmiş durumda. Legitimate Volume Index verilerine göre Eylül ayında oluşturulan hacim 169 Milyar $’ın üzerinde bulunuyor.

Spot işlem tarafındaki verilen bir araya getirildiği verilerde Legitimate Volume Index verileri kamsamında bir değerlendirme oluşturuluyor. Bu noktada listede bazı borsaların verileri bulunmuyor. Eylül ayı rakamları 2019 yılının başından beri açık ara en yüksek hacim oluşturulan ikinci ay olarak öne çıkmakta.

Neredeyse son 2 yılın en yüksek spot market hacmi Ağustos ayında oluşmuştu.

The Block tarafından ortaya konulan verilerde hacim lideri olarak kripto para borsası Binance öne çıkıyor.

Listedeki borsalar arasında açık ara hacim yaratan borsa Binance 1103 Milyar $’lık hacmi ile listedeki borsalar arasındaki hacmin yüzde 66’sını oluşturmakta.

Son 2 yıllık süreçte liste başı olmaya devam eden Binance’in en yakın rakibi ise Coinbase olarak öne çıkıyor. Oluşan hacmin yüzde 8’ini elinde bulunduran borsa spot marketteki en aktif ikinci borsa olarak öne çıkmakta.

Bir önceki ay verilerinde son iki yılın zirvesi yakalanırken oluşan hacim 180 Milyar $ seviyelerindeydi. Geçtiğimiz son 2 ay harici spot market verileri tarafından 100 Milyar $ sınırında dolaşan aylık veriler, Ağustos ayı itibarıyla büyük bir artış yaşamış görünüyor.

Geçtiğimiz ayın verilerine göre Coinbase, LMAX Digital tarafından yakın takipte. Hacimdeki payı bakımından üçüncü sırada bulunan LMAX, yüzde 5.7’lik bir paya sahip durumda.

Verilere göre ilk 10’daki borsalar şu şekilde sıralanıyor:

Binance, Coinbase, LMAX Digital, Bitstamp, Bitfinex, BitFlyer, Poloniex, FTX, Coincheck ve BitBank.

Bazı Borsalar Listede Yok

The Block tarafından yayımlanan listede bazı borsalar bulunmuyor. Oluşturduğu yüksek hacimler ile birlikte ülkemizde de oldukça tercih edilen Huobi, The Block’un listesinde bulunmuyor. Kendi Index’ine tüm borsaları dahil etmeyen The Block, listeye OKEx’i de dahil etmemiş görünüyor.

200 Milyar $ sınırına hızla yaklaşan aylık hacim verileri sizin için ne ifade ediyor? Sizce spot market hacimlerinde yükseliş devam edecek mi?

Diğer borsa haberleri için: Borsa Haberleri

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

OKEx Kullanıcı Ödül Programı İle Hızlı Bir Açılış Yapıyor!

OKEx, çekimlerin kapalı olduğu dönemde yatırma işlemi gerçekleştiren, varlık bulunduran ya da trade işlemi gerçekleştiren kullanıcıları için özel bir havuz oluşturdu.

Yayın:

-

okex

Kripto para borsası OKEx, çekimlerin açılması ile birlikte başlatacağı ödül programını yayınladı. Bildiğiniz üzere daha önce çekimlerin 27 Kasım ya da öncesinde açılacağı duyurulmuştu. Çekimlerin açılmasının hemen öncesinde ödül programı da yayınlandı.

Program kapsamında platformdaki mevcut kullanıcılar için ödüller ve bonuslar planlanmış durumda.

OKEx, çekimlerin kapalı olduğu dönemde yatırma işlemi gerçekleştiren, varlık bulunduran ya da trade işlemi gerçekleştiren kullanıcıları için özel bir havuz oluşturdu.

Gelir Kullanıcılarla Paylaşılacak

Geçtiğimiz yedi hafta boyunca perpetual swap (sürekli takas) ve futures (vadeli işlemler) platformlarından elde ettiği gelirin yüzde 20’sini bir fon olarak ayıran OKEx, bu fonu kullanıcıların varlıklarına ve işlem detaylarına göre tek seferlik olmak üzere dağıtacak. Kullanıcıların ödüllerden yararlanabilmeleri için çekim işlemleri açılana kadar KYC 2 seviyesini geçmiş olmaları gerekmekte.

OKEx’in kendi tokeni olan OKB tutan kullanıcıların varlık miktarları iki kat olarak hesaplanacak.

Diğer bir bonus ise 23 Kasım öncesinde 10,000 USDT ve üzeri varlık bulunduran kullanıcılar için oluşturulmuş durumda. Bu kullanıcılara varlık miktarına göre minimum 100 USDT maksimum 1,000 USDT değerinde komisyon kartı tanımlayacak.

10,000 ve 100,000 $ arası varlık bulunduran kullanıcılar 100 USD değerinde komisyon kartı elde edecekler.

Komisyon Kartı Tablosu

Mutlu Cuma Ödül Programı

Üçünücü ödül ise platformun tüm kullanıcılarını kapsıyor. Program kapsamında perpetual swap gelirlerinin bir kısmı her Cuma günü kullanıcılarla paylaşılmaya devam edecek. Ödemeler ise BTC cinsinden gerçekleştirilecek.

Tüm ödüller için kullanıcıların KYC 2 seviyesini geçmiş olmaları gerekmekte. 4 Aralık itibarıyla başlayacak olan ödül dağıtımları Cuma günleri düzenli olarak devam edecek. Kullanıcıların Mutlu Cuma ödüllerinden faydalanabilmeleri için günlük ortalama varlık miktarı ve işlem hacimlerinin 100 USDT ve üzeri olması gerektiğinin de altı çiziliyor.

Jay Hao Yarın AMA Etkinliği’ne Katılıyor

OKEx CEO’su Jay Hao, ödül programı ile ilgili merak edilen soruları cevaplandırmak üzere AMA Etkiliği’ne katılacak. OKEx’in İngilizce Telegram kanalında gerçekleştirilecek AMA etkinliği Türkiye saati ile 16.00’da gerçekleştirilecek.

AMA Etkinliği’nin Türkçe çevirisi ise etkinliğin hemen ardından OKEx’in Türkiye Telegram kanalında gerçekleştirilecek. Bonuslarla ilgili tüm sorularınızı etkinlikte direk olarak OKEx CEO’suna sorabilirsiniz.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Libra Ocak Ayında Piyasaya Sürülebilir! Onay Bekleniyor!

Libra, Ocak 2021’de aktive edilebilir gibi görünüyor.

Yayın:

-

libra

Financial Times’ın haberine göre Libra tarafında önemli bir hareketlilik var. Libra Ocak 2021’de aktive edilebilir gibi görünüyor.

Bildiğiniz üzere Libra, Facebook tarafından ortaya konan bir stablecoin projesi idi. İtibari para birimlerini bir sepette toplayarak ortaya konmaya çalışılan stablecoin projesi, merkez bankaları tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Özellikle Fransa Merkez Bankası, Libra’ya en sert çıkışlardan birini gerçekleştirmişti.

Bu noktada geri adım atmak zorunda kalan Libra, bir türlü aktive edilememişti.

Ayrı “Stablecoin”ler Olarak Çıkacak

Financial Times’a göre Libra, farklı “stablecoin”ler ortaya koyarak sorunu çözecek gibi duruyor.

Başlangıç olarak 1:1 oranında ABD doları ile desteklenen bir stablecoin ortaya koyacağı düşünülen Libra, İsviçre düzenleyici kurumu FINMA’dan onay bekliyor.

Geçmişte bahsi geçen diğer “stablecoin”lerin ise önümüzdeki dönemde aktive edilmesi planlanıyor.

2019 yılında ortaya çıkan Libra, sizce söylendiği gibi 2021’de aktive edilebilecek mi?

Stablecoin haberleri için: Stablecoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.