Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69087.21
0.64%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3756.53
0.15%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.71
-1.36%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.4
0.18%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Kripto para borsalarındaki işlem hacimleri yedi ayın en düşüğüne geriledi

Clock
Paylaş
Kripto para borsalarındaki işlem hacimleri yedi ayın en düşüğüne geriledi

Kripto para borsalarındaki işlem hacimleri, Bitcoin fiyatının düşmesiyle birlikte, son yedi ayın en düşük seviyesine geriledi.

The Block Data Dashboard’a göre, merkezi kripto borsalarındaki spot hacimler mart ayında iki kattan fazla artarak yaklaşık 2,5 trilyon dolara ulaştıktan sonra nisan ayında 1,6 trilyon dolara geriledi. Bu düşüş eylül 2023’ten bu yana ilk kez meydana geldi.

728×90 muhabbit - Kripto para borsalarındaki işlem hacimleri yedi ayın en düşüğüne geriledi300x250 muhabbit - Kripto para borsalarındaki işlem hacimleri yedi ayın en düşüğüne geriledi

Analiz şirketleri özellikle CCData, spot hacimlerindeki bu düşüşü belgelemiş ve trendlerin Bitcoin fiyatındaki gerilemeyle uyumlu olduğunu tespit etti.

Binance işlem hacimlerinde yine de önde

Binance, OKX ve Coinbase gibi önde gelen borsalardaki spot işlem hacimlerindeki azalma, Bitcoin fiyatındaki nisan ayındaki yaklaşık %15’lik düşüşle eşzamanlı olarak gerçekleşti. Verilere göre Binance 700 milyar dolarlık spot işlem hacmiyle öncülüğünü sürdürdü.

Döviz hacimleri ise mart ayında zirve yapmadan önce, eylül ayından bu yana her ay kademeli olarak artmıştır. Geçen ayki hacimler, ocak ve şubat aylarına yakın bir seviyede seyretmektedir.

Aynı dönemde, ABD’deki toplam spot Bitcoin ETF ticareti de mart ayına kıyasla nisan ayında daha düşük bir hacme ulaştı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar