Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51369.95
-1.63%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2923.99
-0.49%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.2
-4.66%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $370.5
3.87%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kripto Para Dolandırıcıları 40 Milyar Doları Zimmete Geçirmekle Suçlanıyor

Dwayne Golden, Gregory Aggesen ve Marquis Demacking Egerton kripto para dolandırıcılığı ve kara para aklamakla suçlandı.

Clock
Paylaş
Kripto Para Dolandırıcıları 40 Milyar Doları Zimmete Geçirmekle Suçlanıyor

Dwayne Golden, Gregory Aggesen ve Marquis Demacking Egerton ismindeki üç kişi 8 Mart 2022 Salı günü kripto para dolandırıcılığı ve kara para aklamakla suçlandı.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Madenciliği Nedir?

Binance BannerBinance Banner

Üçlünün aynı zamanda EmpowerCoin, ECoinPlus ve Jet-Coin isimli üç kripto para platformunun da idareciliğini yaptığı ve bu platformlar aracılığıyla yatırımcılardan 40 milyon dolar topladığı belirtildi.

Amerikan Adalet Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Golden, Aggesen ve Egerton yatırımcılara deniz aşırı kripto para yatırımlarının karşılığında sabit geri dönüş vaadinde bulundu. Savcılığa göre üçlü fonlarını ya sakladı, ya da başka yatırımcılara ödeme yapmak için kullandı.

Dwayne Golden
Dwayne Golden

Kripto Para Şebekesi 2017’den Beri Aleyhteki Kanıtları Ortadan Kaldırmaya Çabalıyor

William White ismindeki bir başka şahsın ise soruşturmalar sırasında adaleti yanıltmak ve kanıtları ortadan kaldırmak için Golden ve Aggesen ile iş birliği yaptığı belirtildi.

İddia edildiği üzere, sanıklar ülke genelinde başlarına geleceklerden habersiz yatırımcıları sahte garantili geri dönüş vaatleriyle ve sanal para birimi ticareti fırsatlarıyla kandırarak gelişmiş bir dolandırıcılık düzeneği kurmuşlardır. Şirketleri çöktüğünde ve giriştikleri suçun ortaya çıkması an meselesi olduğunda sanıklar izlerini örtmeye ve kanıtları ortadan kaldırmaya çalışmıştır.

Golden, Aggesen ve Egerton’un kripto para dolandırıcılık faaliyetlerinin 2017 yılının Nisan ayından beri devam ettiği ve aynı yılın Temmuz ayından beri de adaleti yanıltmaya çabaladıkları ifade ediliyor.

Üçlü eğer bahsedilen suçlardan suçlu bulunurlarsa 20 senelik bir hapis cezasıyla karşı karşıya kalacaklar.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar