Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62246.72
1.95%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3008.86
1.45%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.94
0.83%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $546
0.68%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kripto Para Dostu Portekiz, Ukrayna’daki İnsanlar İçin Yer Açıyor!

Kripto para alanında yer alan birçok kişiyle birlikte binlerce Ukraynalı, yeni evleri olarak Portekiz’i seçti

Clock
Paylaş
Kripto Para Dostu Portekiz, Ukrayna’daki İnsanlar İçin Yer Açıyor!

Rusya, Ukrayna’ya saldırmaya devam ediyor. Kripto para alanında yer alan birçok kişiyle birlikte binlerce Ukraynalı, yeni evleri olarak Portekiz’i seçti.

728×90 muhabbit - Kripto Para Dostu Portekiz, Ukrayna'daki İnsanlar İçin Yer Açıyor!300x250 muhabbit - Kripto Para Dostu Portekiz, Ukrayna'daki İnsanlar İçin Yer Açıyor!

Portekiz, Ukrayna’ya göre daha sıcak bir iklime sahiptir. Bununla birlikte Ukrayna’dan gelen insanlar, uygun yaşam maliyeti ve kripto paralar için kullanıcı dostu vergi rejimine sahip olması nedeniyle Portekiz’i çekici bulmuş olabilir.

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasıyla beraber, birçok Avrupa ülkesine milyonlarca mülteci gitti. Çatışma bölgesinden çok uzak olmasına rağmen Portekiz, Ukraynalılar için ülkeye giriş prosedürlerini basitleştirdi ve geçtiğimiz haftalarda yaklaşık 13.000 mülteciyi kabul etti.

Savaştan önceki Ukrayna gibi Portekiz, sahip olduğu Bitcoin dostu politikalar sayesinde bir kripto para birimi merkezi haline geliyor.

Portekiz’de Kripto Para Vergisi

Portekiz, özel kripto para yatırımlarından elde edilen kazançlarda % 0 vergi uyguluyor. Bu kazançlar, mesleki faaliyetlerden kaynaklanmıyorsa gelir vergisine tabi değildir.

Portekiz’e iki meslektaşıyla birlikte Batı Ukrayna’dan giden Valentin Sotov hikayesini anlatıyor. Satov, Amber adlı kripto para tabanlı bir metaverse oyunu üzerinde yazılım geliştiricisi olarak çalışıyor.

Kalıcı bir konaklama yeri bulmanın zor olduğunu düşünen Satov, şimdi çalışmalarına Lizbon’daki bir ofisten devam etmeyi düşünüyor:

Bir yıllık sözleşmenizin olması, Portekiz’in kefil olması, vergi numaranızın ve vizenizin olması gerekiyor. Henüz ne yapacağımızı bilmiyoruz, arkadaşlarımıza soruyoruz.

Zorluklara rağmen 35 yaşındaki Ukraynalı, Portekiz’e taşınmasının olumlu tarafına işaret ediyor ve şunları söylüyor:

Buradaki tüm insanlar çok açık. Birçok ulusun bulunduğu bir ülke ve bilgi teknoloji uzmanlığı konusunda çok iyiler. Portekiz’e gelmem işim için bir fırsat da olabilir.

Savaştan kaçan ve kripto para üzerinde çalışan başka bir Ukraynalı olan Maria Yarotska, kendisi gibi mültecileri desteklerken Portekiz’de bile işini sürdürebileceğini düşünüyor.

Burada bir sürü meslektaşım var ve kalabilmem için belgelerimi yasallaştırmama yardım edecekler.

Rusya, saldırılarına başlamadan önce Doğu Avrupa’da Bitcoin’in benimsenmesinde lider olan Ukrayna, bir kripto para lokasyonu haline geliyordu. Hükümet, ülkenin kripto para alanını yasallaştırmak ve düzenlemek için adımlar atıyor.

Rusya Ukrayna Kirpto Para - Kripto Para Dostu Portekiz, Ukrayna'daki İnsanlar İçin Yer Açıyor!

Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelenskyy geçtiğimiz günlerde “On Virtual Asset” adlı yasayı imzaladı. On Virtual Asset, kripto paraları içeren bir yasadır.

Devam eden savaşın ortasında Ukrayna, askeri savunmasını finanse etmek ve insani sorunları çözmek için kripto para bağışlarına güveniyor.

Ukrayna Hükümeti 50 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Yardımı Topladı

Şimdiye dek sitede toplanan yardım miktarı 50 milyon doları aştı. Dijital Dönüşüm Bakanlığı’ndan gelen açıklamaya göre, toplanan bağışlar askeri ekipman alımının yanı sıra Rusya’nın propagandasına karşı bilgi savaşını yürütmekte ve Ukrayna’da olup biteni dünyaya anlatmakta da kullanılacak.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar