Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67370.01
-3.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3769.08
0.97%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.71
-5.30%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.3
-3.60%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kripto Para Madenciliği Tayland’da Popülerleşiyor!

Çin’in baskısı, Tayland’a yarıyor!

Clock
Paylaş
Kripto Para Madenciliği Tayland’da Popülerleşiyor!

Tayland’da faaliyet gösteren kişisel kripto para madencileri, Çin’in baskıcı rejimi dolayısıyla giderek artış gösteriyor.

Al Jazeera’dan elde ettiğimiz bilgilere göre Taylandlı girişimciler ve kripto para firmaları, Çinli madencilerin uğradığı baskılardan yararlanıyor.

728×90 muhabbit - Kripto Para Madenciliği Tayland'da Popülerleşiyor!300x250 muhabbit - Kripto Para Madenciliği Tayland'da Popülerleşiyor!

Görünüşe göre Çin’in Bitcoin madenciliğini yasaklaması, Taylandlı bazı girişimcilerin harekete geçmesine sebep olmuş. Bu kişiler, Tayland’da kendi yerel işletmelerini kurarak madencilik ekipmanları satmaya başlamış.

Bir diğer ilginç detay ise, Bitmain Antminer SJ19 Pro gibi ASIC modellerinin fiyatı, Çin yasakları dolayısıyla %30 oranında düşüş göstermiş. Fakat bu düşüş ile birlikte artan talep, fiyatların eski haline gelmesine sebep olmuş.

Pandemi Kripto Para Birimlerinin Popülaritesini Artırdı!

Yerel halktan bazı kişiler, Tayland’da kripto para madenciliğinin popülerleşmesinin en büyük sebebini pandemi olarak görüyor. Tayland halkı, pandemi sırasında istikrarlı bir gelir arayışına çıkmış ve madencilik ile iyice haşır neşir olmuş durumda.

Tabi tahmin edebileceğiniz üzere Tayland, kripto varlık madenciliği konusunda Çin’den yararlanan tek ülke değil. ABD, Kazakistan ve Rusya gibi ülkeler, Çin’deki baskılar dolayısıyla madenci göçü almış ülkeler olarak öne çıkıyor.

Bunun yanı sıra Tayland’da sadece kripto para madenciliği popülerleşmiyor. Aynı zamanda yerel halk dijital para yatırımı yapmaya da başlamış durumda. Elde ettiğimiz bilgiler, birkaç Taylandlı dijital para borsasının, geçtiğimiz yıl elde ettiği ciroyu 6.6 milyon $ olarak gösteriyor. 2021 yılına baktığımızda ise bu rakam, 538 milyon $’a yükselmiş durumda.

Bildiğiniz gibi Türkiye, kısa bir süre içinde kripto paralar ve blockchain teknolojisi hakkında düzenleyici adımlar atacak. Sizce kripto varlık madenciliği için yapılacak düzenlemeler nasıl olacak?

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar