Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61224.01
-0.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3323.09
-0.52%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.18
0.78%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.3
-3.79%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kripto Para Madenciliği Yapan Araba Geliştirildi!

Bu arabayla park halinde bile kripto para madenciliği yapabilirsiniz!

Clock
Paylaş
Kripto Para Madenciliği Yapan Araba Geliştirildi!

Kanadalı elektrikli araç üreticisi Daymak, şarj olurken ve park halindeyken Bitcoin, Ethereum ve DOGE gibi kripto paraların madenciliğini yapabilen bir elektrikli otomobilin duyurusunu yaptı.

Binance BannerBinance Banner

Firmanın 1 Haziran tarihinde yaptığı duyuruya göre, “Spiritus” elektrikli otomobili 2023’te piyasaya sürülecek. Aldığımız bilgilere göre otomobil, kripto para madenciliği konusunda endüstri lideri bir GPU ile donatılacak.

Madencilik Arayüzü

Satışa sunulacak her araba, Daymak Nebular madencilik donanımını, Nebular kripto cüzdanını ve solar şarj özelliklerini içeren “çevre dostu bir kripto para madencisi” olacak. Daymak, diğer araçların aksine Spiritus’un değer kaybeden bir varlık olmayacağını iddia ediyor.

Çoğu araç garajınızda boş bir şekilde dururken, Spritus, park halinde bile size para kazandıracak.

Bu teknolojik gelişmeye rağmen, bir arabaya takılacak olan küçük ölçekli tüketici teçhizatı, ciddi oranda kâr sağlamayabilir. Bununla beraber, Daymak’ın bu duyurusunu bazı Twitter kullanıcıları ilginç olarak nitelendirdi.

Firma ayrıca Nebula Wallet uygulamasının sürücüler için stake özelliği sunacağını ve “Bitcoin, Ethereum, DOGE, Cardano ve daha fazla kripto paraya” destek vereceğini de duyurdu.

Daymak Kripto Para ile Ödeme Kabul Ediyor!

Daymak an itibarıyla otomobil için ön sipariş alıyor ve DOGE, Ethereum, Cardano ve Bitcoin cinsinden ödemeleri de kabul ediyor.

Daymak Spiritus

Ocak ayında kripto paralarla ilgilenen bir kişi, BMW i8 aracına taşınabilir bir madencilik teçhizatı takmıştı. O zamanlarda, bu teçhizatın yılda 122.000 $’a varan kârlılıkla çalışabileceği konuşuluyordu.

Ayrıca Daymak başkanı Aldo Baiocchi, gelecek yıllarda otoyol geçiş ücretlerinin, park ücretlerinin ve araç servis ücretlerinin doğrudan dijital paralar ile ödenebileceğini öngörüyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar