Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56924.77
10.88%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3262.33
6.31%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.25
6.02%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.1
0.91%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Madencilik Devi Canaan: Çin’deki Madenciliğe Müdahale Edilmemeli!

Clock
Paylaş
Madencilik Devi Canaan: Çin’deki Madenciliğe Müdahale Edilmemeli!

Çinli Bitcoin madenci ekipman üreticisi Canaan, Çin’deki kripto para madenciliğine ayrım gözetmeyen bir baskı yapılmasına karşı çıkarak, işletmelerin elektriğin daha iyi kullanılmasına yardımcı olduğunu ve istihdama ve yerel ekonomiye katkıda bulunduğunu söyledi.

Binance BannerBinance Banner

Bilindiği üzere Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, genellikle fosil yakıtlara, özellikle de kömüre dayanan, yoğun enerji tüketerek, karmaşık matematiksel bulmacaları çözmek için rekabet eden yüksek güçlü bilgisayarlar tarafından oluşturuluyor. Çin hükümeti de bu yoğun enerji faaliyetini azaltmak için madencilere baskı yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Çin Devlet Konseyi geçtiğimiz ay, yoğun enerji tüketen Bitcoin madenciliği ve ticaretine yönelik baskı emri verdi. Ayrıca büyük bir madencilik merkezi olan İç Moğolistan uygulamayı kökten çözmek için çeşitli öneriler sundu.

Madencilik Ekonomiye Katkı Sağlıyor

Nasdaq listesinde yer alan Canaan’ın CEO’su Zhang Nangeng, yaptığı açıklamada, fosil yakıtlı enerji kullanan kripto para madenciliği faaliyetlerinin Pekin’in yeşil çabalarını engellemesine rağmen, temiz enerjiyle çalışanların baskıdan kurtarılması gerektiğini söyledi. Zhang ayrıca şu açıklamayı yaptı:

“Kâr amacı güden madenciler, arz fazlası ve olası enerji israfını gösteren düşük elektrik fiyatlarına sahip bölgeleri tercih ediyor. Bunun yanında Bitcoin madencileri yoksul bölgelerde istihdam yaratılmasına yardımcı oluyor ve mali kasaya katkıda bulunuyor.”

Zhang, politika belirsizliği nedeniyle bazı müşterilerin madencilik ekipmanı için yeni siparişler vermeyi ertelemesine neden olduğunu söyledi.

Tüm bu belirsizliklere rağmen Canaan, denizaşırı genişlemesini hızlandırıyor, bunun yanında uzun vadeli sözleşmeler sağlayarak kendi Bitcoin madenciliği işini geliştiriyor. Canaan ayrıca Singapur‘da kurduğu bir ofis ve Kazakistan’da başlatmayı düşündüğü kripto para madenciliği işi ile genişlemesini devam ettiriyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar