Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67370.12
0.15%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3506.53
-0.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.27
9.80%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $599.8
0.50%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Çinli Canaan, 10 Milyon $’lık Hisse Alımı Yapacak!

Canaan’dan hisse fiyatlarını artırmak için yeni bir hamle!

Clock
Paylaş
Çinli Canaan, 10 Milyon $’lık Hisse Alımı Yapacak!

Çin’in en büyük kripto para madencilik şirketi olan Canaan, yakında 10 milyon $’lık bir hisse geri satın alma programı başlatacak.

8 Eylül’de, Nasdaq borsasında listelenmiş olan şirketin yönetim kurulu, Amerikan depo hisselerinin (ADS) 10 milyon $ değerinde geri satın alınması için bir hisse geri satın alma programını başlatacağını resmen duyurdu.

728×90 muhabbit - Çinli Canaan, 10 Milyon $'lık Hisse Alımı Yapacak!300x250 muhabbit - Çinli Canaan, 10 Milyon $'lık Hisse Alımı Yapacak!

Duyuruya göre Canaan, 22 Eylül’den itibaren 12 ay içinde 15 adet A sınıfı hisse senedini geri satın alacak.

Firmanın yöneticileri, hisse geri satın alma programı kapsamında, madencilik devinin ADS’lerini “zaman zaman” geçerli piyasa fiyatlarında açık piyasa işlemleri, özel pazarlıklı işlemler, blok alım satımlar veya bunların “herhangi bir kombinasyonu” yoluyla geri satın alma yetkisine sahip olduğunu söyledi.

Duyuruda, Canaan temsilcileri, geri satın alma işlemlerinin 1934 tarihli Menkul Kıymetler Borsası Yasası uyarınca 10b5-1 Kuralına ve/veya 10b-18 Kuralına uygun olarak yürütüleceğini söyledi. Geri satın alınan ADS’lerin sayısı ve geri satın alma programı birkaç faktöre bağlı olacaktır. Şirketin temsilcileri faktörlerin, fiyat, ticaret hacmi, genel piyasa koşulları ve Canaan’ın işletme gereksinimleri ve genel iş koşulları olduğunu söyledi.

Hisse geri alımı, bir şirketin kendi hisselerini piyasadan geri satın alma kararıdır. Şirketler genellikle mali tablolarını iyileştirmek için hisse senetlerinin değerini artırmak adına hisse senetlerini geri satın alırlar.

Canaan’ın Halka Arzı

Merkezi Çin’de bulunan Canaan, bir Amerikan borsasında listelenen ilk kripto para madencilik firmasıdır. Kasım 2019’da Canaan, Nasdaq’ta ilk halka arzını gerçekleştirdi ve her biri 9 $ karşılığında, 10.000.000 hisse satarak 90 milyon $’lık bir artış gerçekleştirdi.

Canaan’ın hisseleri Nasdaq’ta listelendiğinden bu yana büyük bir düşüş yaşadı ve hisseler hiçbir zaman 9 $’ın üzerine çıkadı. Mart 2020’de CAN hissesi, yatırımcıların firmaya karşı toplu dava açmasının ardından 3 $’ın altına geriledi. Davada Canaan’ın mali sağlığı konusunda yanıltıcı açıklamalarda bulunduğu belirtildi.

Nasdaq’a göre, Mayıs 2020’de 6 $’a kadar toparlandıktan sonra, Canaan hisseleri art arda bir dizi satış gördü ve hisse senedi fiyatı 1.9 $’a kadar düştü.

image 3 - Çinli Canaan, 10 Milyon $'lık Hisse Alımı Yapacak!
CAN’ın Tüm Zamanlar Fiyat Tablosu Kaynak: Nasdaq

Ne dersiniz? Sizce Canaan bu hisse alım hamlesi ile hisse fiyatlarını değerlendirebilecek mi?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar