Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63433.98
2.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3469.68
1.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.03
-4.28%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.4
0.80%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kripto Para Madencilik Donanımı Üreticisi Bitfury Halka Açılıyor!

Bitfury’nin halka arzı için olası pazar olarak Amsterdam veya Londra’ya odaklandığı bildiriliyor.

Clock
Paylaş
Kripto Para Madencilik Donanımı Üreticisi Bitfury Halka Açılıyor!

Avrupa’da kripto para madenciliği donanım üreticisi olan Bitfury’nin yine Avrupa pazarlarında halka açılmayı planladığı bildirildi. 

Binance BannerBinance Banner

Bitcoin madenciliği için donanım ve bu donanımla ilgili hizmetler sağlama konusunda uzmanlaşan şirket, yayımlanan bir makaleye göre, denetim firması Deloitte ile düzenlenmiş bir piyasada hisse senedi ihraç etme sürecine hazır olup olmadığını değerlendirmek için temasa geçti.

Bitfury’nin halka arzı için olası pazar olarak Amsterdam veya Londra’ya odaklandığı bildiriliyor.

Bitfury aynı zamanda Good Works Acquisition Corp ile 2 milyar dolarlık bir SPAC anlaşmasıyla Nasdaq’ta işlem gören Cipher Mining’in de ana şirketidir. Şirket, kamu piyasalarında daha iyi performans görmek için kripto para birimi boğa piyasasından yararlanmak istiyor. Bitfury, yatırımcıları arasında Galaxy Digital’den Mike Novogratz gibi dev isimlerin olduğu son fon toplama turundan 80 milyon $ destek aldı. Bunun sonucunda ise şu an şirket 1 milyar $ değerlemeye ulaştı.  

Kripto Para Şirketleri Halka Açılıyor

Bitfury halka açık bir şirket olma yolunda adım atan ilk kripto para şirketi değil. Hatırlanacağı üzere bu yılın başlarında, ABD merkezli önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinbase halka açıldı ve yatırımcılara kripto para birimlerine doğrudan yatırım yapmadan kripto dünyasının geleceğine yatırım yapma fırsatı verdi. 

Hatta şirket, listelemeden sonra 50 milyar dolarlık bir değerleme elde etti. Bunun yanında kripto para madenciliği ile ilgili diğer şirketler de zaten halka açık piyasalarda işlem görmeye devam ediyor.

Bunlara örnek olarak, Asyalı bir kripto para madenciliği donanımı üreticisi olan Canaan Mining, Kasım 2019’da ABD pazarlarında halka açıldı ve bu süreçte 90 milyon dolar topladı. 

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar