Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67333
0.72%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3114.57
1.39%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.47
1.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576
-0.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Madencilik Devi Canaan, Kazakistan’da Hizmet Merkezi Açtı!

Canaan, ilk denizaşırı satış sonrası servis merkezini Kazakistan’da kurdu.

Clock
Paylaş
Madencilik Devi Canaan, Kazakistan’da Hizmet Merkezi Açtı!

Çin’in en büyük kripto para madencilik şirketi olan Canaan, ilk denizaşırı satış sonrası servis merkezini Kazakistan’da kurdu.

728×90 muhabbit - Madencilik Devi Canaan, Kazakistan'da Hizmet Merkezi Açtı!300x250 muhabbit - Madencilik Devi Canaan, Kazakistan'da Hizmet Merkezi Açtı!

7 Haziran tarihinde yapılan bir açıklamada Canaan, merkezin yerel müşterilere makine testi ve bakımı, garanti hizmetleri ve teknik danışmanlık gibi satış sonrası hizmetler sunmaya yardımcı olacağını söyledi.

Canaan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Nangeng Zhang, yeni girişim ile olarak şu açıklamayı yaptı:

“Kazakistan’da hizmet merkezinin kurulması, satış sonrası coğrafi kapsamımızı genişletmek ve büyüyen uluslararası müşteri tabanımızı desteklemek için daha hızlı ve daha kolay erişim sağlamak açısından stratejik bir hamle oldu.”

Dev madencilik şirketi Canaan son dönemlerde yaptığı girişimler ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Gelirleri de oldukça artan Canaan’ın 2021 ilk çeyrek satışlarının %78’i denizaşırı pazardan geldi. Bu, denizaşırı pazar payının sadece %5 civarında olduğu 2020 yılının ilk çeyreğine göre önemli bir gelişme olarak görülüyor.

Çin’in Baskısı Kazakistan’a Yaradı

Son dönemlerde Çin tarafında madencilere yapılan baskılar nedeniyle ülkedeki birçok madenci faaliyetlerini daha ucuz elektrik ve daha az baskı olan konumlara kaydırmaya başladı. Konu hakkında açıklama yapan Çinli Bitcoin madenci ekipman üreticisi Canaan, Çin’deki kripto para madenciliğine ayrım gözetmeyen bir baskı yapılmasına karşı çıkarak, işletmelerin elektriğin daha iyi kullanılmasına yardımcı olduğunu ve istihdama ve yerel ekonomiye katkıda bulunduğunu söyledi.

Baskıların artması sonucunda da Kazakistan, madencilik şirketlerinin odak noktası olmaya başladı. Bunda en büyük etkenin ise ülkedeki ucuz elektrik fiyatlarının kripto para madenciliği endüstrisinde gelirleri artırması gösterilebilir.

Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’ne göre Kazakistan, küresel Bitcoin hash oranında %6’lık bir payla şu anda dünyanın dördüncü en büyük Bitcoin madenciliği ülkesi konumunda yer alıyor. 

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar