Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52124.39
1.05%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3007.2
3.04%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.16
-2.20%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $353.7
-0.03%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Kripto Para Platformlarının Düzenlemesiyle İlgili Çalışma Grubu Oluşturuldu!

Çalışma grubunun, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) nezdinde oluşturulacağı bildirildi.

Clock
Paylaş
Kripto Para Platformlarının Düzenlemesiyle İlgili Çalışma Grubu Oluşturuldu!

Son günlerde yerli kripto para platformlarında yaşanan dolandırıcılık ve iflas vakaları sonrasında, bu platformu kullanan çok sayıda yatırımcının mağduriyet yaşaması sonrasında Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) bir çalışma başlattığı bildirildi.

Binance BannerBinance Banner

Bloomberg HT’de Sefer Yüksel ve Gizem Uzuner tarafından 27 Nisan tarihinde yayımlanan habere göre, TSPB nezdinde kripto varlık platformlarının düzenlemesi ile ilgili bir çalışma grubu oluşturuldu. Oluşturulan yeni çalışma grubunda hukukçular ve CTO’ların da yer aldığı toplamda 15 kurumdan yaklaşık 20 kişinin bulunduğu bildiriliyor.

TSPB Meslek Komitesi Başkanı Erhan Topaç’ın başkanlığında çalışma yapacak olan grubun düzenleme taslağını oluştururken sektörde yer alan kripto para alım satım platformlarının da görüşlerine başvurulacağı söyleniyor.

Haberde yer alan bilgilere göre böyle bir çalışmanın yapılması talebi bizzat SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu tarafından geldi.

Bu kapsamda çalışma sonucunda bir düzenleme taslağı oluşturulacak ve taslak içerisinde; kripto para alım satım platformlarının işlem kuralları, platform sahiplerinin taşıması gereken yetkinlik ve özellikler, platformların prosedür ve iç kontrol mekanizmaları sermayeleri gibi konulara yer verilecek.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar