Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66519.31
3.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3480.93
2.22%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.11
4.58%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.5
3.59%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Kripto Para Vergi Yazılımı Sağlayıcısı DeFi Protokolüne Destek Verecek!

Verilen destek sonucu oluşan entegrasyon ile birlikte kullanıcılar Ethereum cüzdanlarını Uniswap v1 ya da v2’ye bağlayarak TokenTax hesapları ile bağlatı kurabilecekler

Clock
Paylaş
Kripto Para Vergi Yazılımı Sağlayıcısı DeFi Protokolüne Destek Verecek!

Kripto para vergi yazılımı sağlayacısı TokenTax, Uniswap v2 desteği vermeye başladığını duyurdu.

Verilen destek sonucu oluşan entegrasyon ile birlikte kullanıcılar Ethereum cüzdanlarını Uniswap v1 ya da v2’ye bağlayarak TokenTax hesapları ile bağlatı kurabilecekler. Bu sayede gerçekleşen işlemler sonucu alınan tokenlar direkt olarak TokenTax hesaplarında görüntülebilip işlemler gerçekleştirilebilecek.

TokenTax aynı zamanda Curve Finance ve Aave için de desteğin getirileceğini açıklamış durumda. TokenTax duyurusu ile ABD Vergi Dairesi’nin kripto para işlemi gerçekleştiren kişilere gönderdiği ileti arasında oldukça kısa süre bulunuyor.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde ABD Vergi Dairesi birçok vatandaşa kripto para işlemi gerçekleştirip gerçekleştirmediği ile ilgili bir ileti göndermişti.

Konu ile ilgili olarak bazı hesaplar cevaplarının “hayır” olduğunu ve bu durum üzerine aynı sorunun tekrar edildiğini belirtmişti.

TokenTax ise kripto vergilendirme yazılımları sunan bir servis sağlayıcı olarak hizmet vermekte. Bu durum ABD Vergi Dairesi’nin kripto para işlemlerini sıkı takibe aldığı ile ilgili fikir verebilir.

DeFi Ürünlerinde Vergi Takibi Kolay Değil

DeFi ürünleri için takibin çok kolay olmadığını belirten birçok isim, işlem geçmişinin indirip paylaşmak gibi bir seçeneğin her zaman geçerli olmadığını belirtiyor.

TokenTax’ın rakibi CoinTracker da hali hazırda DeFi protokolleri için veri takip yazılımı geliştirmiş durumda. Uniswap v1 için desteği bulunan CoinTracker’ın Uniswap v2 için desteği bulunmuyor.

Geçtiğimiz Mayıs ayında aktive edilen Uniswap v2, yeni özellikleri ilke hayata geçirilmişti.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar