Muhabbit

ALTCOIN

Uniswap İşlemleri İçin 7 Milyon Dolar Fee Ödendi!

Üçüncü sırada EthGasStation tarafından “scam” olarak ilan edilen ve SEC izni olmadan topluluk fonlaması gerçekleştiren Smartway Forsage bulunuyor.

Clock
Paylaş
Uniswap İşlemleri İçin 7 Milyon Dolar Fee Ödendi!

Ethereum’da ödenen transfer ücretleri rekor kırıyor.

EthGasStation verilerine göre Uniswap, Ethereum ağı üzerinde son 30 günde en çok “gas fee” ödenen platform oldu. Toplamda 17,000 ETH’lık fee ile Uniswap işlemleri ağ üzerinde adeta rakip tanımıyor.

Güncel rakamlar ile ödenen “fee”lerin toplamı 7 milyon $ değerinde. Uniswap’ın ardından ise lider stablecoin Tether (USDT) gelmekte. Bildiğiniz üzere Ethereum üzerinden USDT transferleri de ağdaki yoğunluğun en büyük sebeplerinden biri olarak göze çarpıyor.

Son 30 günden USDT transferleri için ödenen “fee”lerin toplamı da 5,39 milyon $ değerinde. Üçüncü sırada ise EthGasStation tarafından “scam” olarak ilan edilen ve SEC izni olmadan online satışlar gerçekleştiren Smartway Forsage bulunuyor. Yapılan açıklamada topluluk fonlama platformu olarak işlem gerçekleştirilebilen Forsage platformunun SEC izni bulunmadığı ve scam olduğu iddia ediliyor.

Uzun dönem yatırımlar ile birlikte referanslı topluluk fonlaması ile yüksek getiri vadeden platform, referans sistemi üzerinden hem aktif hem de pasif getiri sunuyor. Fonlamaya minimum 0.05 ETH maksimum 55.5 ETH ile katılım sağlamak mümkün. Platform üzerinden ödenen “fee”ler ise azımsanacak cinsten değil. Son 30 günde merkezsiz fonlama platformunda ödenen “fee”lerin toplamı 2,19 milyon $ değerinde.

Popüler Ethereum tokeni Chainlink (LINK) ise sekizinci sırada bulunuyor. LINK transferleri için ödenen toplam “fee” miktarı ise 584,000 $ olarak karşımıza çıkıyor.

Son haftalarda yaşadığı patlama ile kripto para ekosistemini fazlasıyla meşgul eden merkezsiz borsa Uniswap, üzerinde satışı gerçekleştiriken spekülatif tokenler sayesinde ciddi bir hacme sahip olmuş durumda.

Peki siz Uniswap kullanıyor musunuz?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar