BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Tether 120 Milyon $ Daha Bastı! Para Altcoinlere mi Bitcoin’e mi Gidecek?

Az önce Whale Alert tarafından atılan tweete göre Tether, 120 milyon $ değerinde stablecoin daha üretmiş durumda.

Yayın:

-

tether stablecoin

Tether (USDT) dün gerçekleştirdiği 1 milyar $’lık “chain swap”ın ardından USDT basmaya devam ediyor.

Bildiğiniz üzere borsalardan gelen talep üzerine 1 Milyar USDT’yi Tron’dan Ethereum’a geçiren Tether, işlemin tamamiyle kullanıcı talebi üzerine gerçekleştirildiğini belirtmişti. Özellikle DeFi uygulamalarının kullanımının artması ile birlikte kullanıcılar Ethereum üzerinde daha çok USDT talebinde bulunmuş olabilir.

Az önce Whale Alert tarafından atılan tweete göre Tether, 120 milyon $ değerinde stablecoin daha üretmiş durumda. “Inventory Replenish” yani gelecek taleplere yönelik üretimi gerçekleştirip havuzda bekleten Tether, dün de benzer bir üretim gerçekleştirmişti. Bugün tekrarlanan üretim ise dün üretilen USDT’lerin alındığı anlamına geliyor.

Bu sabah itibarıyla altcoinlerde oluşan yükseliş hareketi ise giriş yapan yeni sermaye için “Acaba altcoinlere mi gidiyor?” sorusunu akıllara getiriyor. Bu konuda net bir şey söylemek ise henüz mümkün değil. Geçtiğimiz günlerde bir miktar düzeltme yaşayan altcoinler, Bitcoin’in 11.800 $ seviyesinin üzerine atması ile birlikte tekrardan yükselişlerine başlamış durumda. Yüzde 70’lere varan yükseliş yaşayan altcoinlerin yanında yüzde 20-30 civarında yükseliş yaşan birçok altcoin bulunmakta.

Bitcoin tarafında ise vadeli işlemlerde 5 milyar $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesi görülmüş iken, fiyat noktasında önemli bir hareketlilik yaşanmış değil. Açık pozisyon miktarındaki artış ise yakın zamanda sert bir hareketin geleceğine işaret olabilir.

Sizce altcoin tarafındaki yükseliş önümüzdeki günlerde devam mı edecek yoksa Bitcoin’in sert hareketi yakın mı?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

FTX Chiliz’i Listeliyor! Fee Yok!

Yapılan açıklamada CHZ için hem spot tarafta hem de türev işlem tarafında işlemlerin başlatıldığı belirtiliyor.

Yayın:

-

ftx kripto para borsası

FTX bu sabah yaptığı duyuru ile birlikte Chiliz’i (CHZ) listelediğini duyurdu.

Yapılan açıklamada CHZ için hem spot tarafta hem de türev işlem tarafında işlemlerin başlatıldığı belirtiliyor.

Spot işlem tarafında 2 farklı parite ile işlemlere başlayan CHZ, hem USD hem de USDT paritelerinde alınıp satılabilecek.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Haberleri

Diğer yandan Perpetual Swap kontratı da aktive edilen CHZ için komisyon tarafında önemli adımlar atılmış durumda.

Piyasa yapıcı komisyonların sıfırlandığı CHZ paritelerinde kullanıcılar sadece piyasa alıcı komisyonu ödeyecek. Ek olarak FTX tarafından yapılan duyuruda “futures delivery fee”nin de sıfırlandığı belirtiliyor. Bildiğiniz üzere FTX’te çekim komisyonu da bulunmuyor.

CHZ tarafında hızlı bir giriş yapan FTX, komisyonsuz işlemler ile kullanıcıların dikkatinifazlasıyla çekecek gibi görünüyor.

CHZ an itibarıyla 0.0109 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

Diğer borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Analiz haberleri için: Analiz Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi 19.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz (18.10.2020). Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Fiyat analizi yazı dizimizde bugün inceleyeceğimiz coin kripto piyasasının olmazsa olmazı Ethereum (ETH).

Ethereum (ETH) fiyat grafiği 19.10.2020. 1 Saatlik grafik veriler FTX borsasına aittir.

Bugün kripto piyasası için çok önemli bir yere sahip olan Ethereum (ETH) fiyat grafiğini inceleyeceğiz. Grafik 1 saatlik, bunu seçmemin sebebi ETH grafiğini sıkça güncellemek istiyorum. Bunndan dolayı küçük zaman dilimini seçtim.

Önümüzdeki ilk iki önemli direnç seviyesini grafikte kırmızı alanlar olarak gösterdim. Gördüğünüz üzere şuan bunlardan ilkinin üzerinde ETH fiyatı. Diğer direnç bölgesi de bu zaman dilimindeki bir önceki tepe bölgesi. Bunlara ek olarak ilk iki destek bölgemizi de mavi alanlar olarak gösterdim.

Bir parabolik yükseliş olduğunu da görmekteyiz. Ancak bu parabolik yükseliş çok dik olmadığından şuan çok da endişelenilecek bir durum yok. Grafikteki en güzel nokta bir Ters Omuz Baş Omuz (TOBO) formasyonunun bulunması. Omuz, baş ve diğer omuz bölgerini grafik üzerinde gösterdim. Şu an formasyonun neckline’ını kırmış görünüyor. Bu formasyonun ilk hedefi grafikte işaretlediğim 388$ diğer hedef ise ikinci direnç bölgesi.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.