Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70356
-0.93%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3794.4
3.61%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.15
3.26%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $619.7
3.77%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Kripto Paralar İle Aranıza Mesafe Koymanıza Neden Olan Ne?

Kripto para borsaları kimi insanlar için can sıkıcı veya tehlikeli bir hal alabiliyor. Bitwise, tam da bu yüzden insanların kripto para borsalarındaki çekincelerini anlamak için yaptığı ankette aşağıdaki sonuçları aldı

Clock
Paylaş
Kripto Paralar İle Aranıza Mesafe Koymanıza Neden Olan Ne?

Kripto para borsaları kimi insanlar için can sıkıcı veya tehlikeli bir hal alabiliyor. Bitwise, tam da bu yüzden insanların kripto para borsalarındaki çekincelerini anlamak için yaptığı ankette aşağıdaki sonuçları aldı;

728×90 muhabbit - Kripto Paralar İle Aranıza Mesafe Koymanıza Neden Olan Ne?300x250 muhabbit - Kripto Paralar İle Aranıza Mesafe Koymanıza Neden Olan Ne?
WhatsApp Image 2020 01 24 at 17.07.30 1024x576 - Kripto Paralar İle Aranıza Mesafe Koymanıza Neden Olan Ne?
Kripto Paralar İle Aranıza Mesafe Koymanıza Neden Olan Sebep Ne?

Bitwise’ın “İnsanların kripto paralar konusuna bakış açısını” anlamak üzere yaptığı çalışmasının verileri yukarıda gösterilmiştir.

Regülasyon kaygısının 2019 yılında %42 iken 2020 yılının ilk birkaç haftasında %56 oranına arttığını görüyoruz. Bunun nedeni son zamanlarda çeşitli düzenlemelerle veyahut yasaklamalarla kripto para borsalarının kısıtlanmaya çalışılması olabilir. Tıpkı Hindistan Merkez Bankası ile yaşanan olaylar gibi…

Volatilitenin fazla olması da yatırımcıları kaygılandıran başka bir neden olarak %43 ile listede ikinci sırayı alıyor. 2019 yılında volatilite kaygısının %38 gibi düşük bir orana sahip olması da ilginç bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Listenin 3. sırasına baktığımızda dijital varlıkları nasıl değerlendireceğini bilemeyen yatırımcıları görüyoruz. Kripto paraları nerede kullanacağını bilemeyen yatırımcıların sayısının günden güne azalacağını düşünüyoruz çünkü geçen zamanla birlikte büyük markaların “benimseme” konusunda büyük adımlar attığını görüyoruz ve bu adımlarla nihayetinde birçok insan dijital varlıklarını değerlendirecek veya kullanacak bir alan bulacak.

3. Sırada ise oldukça ilginç bir sebep var. Birçok insan ne yazık ki hala dijital varlıklara yatırım yapmanın zor olduğunu düşünüyor. Bunu düşünen insanlar borsa ve tahvil yatırımlarını daha kolay buluyor. Bu fikirde olan insanların yaşlı ya da orta yaşlı olduklarını varsaymak yanlış olmaz diye düşünüyoruz ama bu önemli konuyu bu şekilde kestirip atmak da doğru bir yaklaşım değil. Belli ki tabana yayılmak konusunda dijital varlık borsalarına ciddi bir görev düşüyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar