Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66307.99
-0.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3207.61
0.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.52
-1.91%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $608.4
2.01%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kripto Paralar İle Birlikte, Veri Analiz Şirketleri De Yatırım Almaya Devam Ediyor!

Dune Analytics, düzenlediği yatırım turunda 69 milyon dolarlık fon topladı.

Clock
Paylaş
Kripto Paralar İle Birlikte, Veri Analiz Şirketleri De Yatırım Almaya Devam Ediyor!

Kripto para alanı büyümeye devam ederken, onunla bağlantılı işler de büyümeye ve yatırım almaya devam ediyor. Bu kapsamda, kripto para analitik platformu Dune Analytics, düzenlediği yatırım turunda 69 milyon dolarlık fon topladı.

728×90 muhabbit - Kripto Paralar İle Birlikte, Veri Analiz Şirketleri De Yatırım Almaya Devam Ediyor!300x250 muhabbit - Kripto Paralar İle Birlikte, Veri Analiz Şirketleri De Yatırım Almaya Devam Ediyor!

Ünlü hedge fonu Coatue tarafından yönetilen yatırım turu ile birlikte Dune Analytics’in değerlemesi 1 milyar dolara ulaşmış oldu. Yatırım turuna ayrıca, Multicoin Capital ve Dragonfly Capital dahil olmak üzere mevcut yatırımcılar da katıldı.

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Fredrik Haga, yaptığı açıklamada, 1 milyona kadar analistten oluşan bir topluluk oluşturma, blok zincirini daha fazla destekleme ve bir API oluşturma hedeflerinin olduğunu belirtti.

2018 yılında kurulan Dune, kullanıcıların DEX ve NFT işlem hacimleri gibi metrikler üzerinde veri çizelgeleri ve gösterge tabloları oluşturmasına olanak tanıyor. Platformda şu anda 10.000 analist ve 100.000 analiz bulunuyor. Şu an halka açık bir şekilde hizmet veren Dune, özelleştirilmiş veriler için kullanıcı başına aylık 390 $ ücret istiyor.

dune - Kripto Paralar İle Birlikte, Veri Analiz Şirketleri De Yatırım Almaya Devam Ediyor!
Dune

Analiz Platformlarına İhtiyaç Var

Haga’ya göre, firma, platforma daha fazla analist getirmeyi ve hala büyük ölçüde yeterince kullanılmayan bir blockchain verisi okyanusu olduğu için platformu geliştirmeyi planlıyor. 

“Bu açık veri fırsatının, yeni nesil analistlerin kripto para topluluklarında iş bulmasını ve değer katmasını sağlayacağını düşünüyoruz.”

Haga, Dune’un yerel bir kripto para birimi piyasaya sürmek isteyip istemediği sorulduğunda, şu anda herhangi bir planlarının olmadığını söyledi.

Görünüşe bakılırsa Dune, geniş bir analist topluluğu oluşturmanın yanı sıra, platformunda daha fazla blok zincirini desteklemeyi planlıyor. Platform şu anda, Ethereum, Polygon, Optimism, Binance Smart Chain ve xDAI’den veri alınmasına yardımcı oluyor. Haga, yakın gelecekte tüm büyük EVM zincirlerinin, Solana’nın ve diğer ağların da destekleneceğini söyledi.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar