Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51598.39
0.94%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3052.21
3.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.98
1.82%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $385
1.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kripto Paralarla Alakalı Hisse Senetleri, Joe Biden’in İmzasından Sonra Yükselişe Geçti!

Coinbase (COIN) piyasa kapanışında %10,5 yükselirken, MicroStrategy şirketinin (MSTR) hissesi %6,4 yükseldi.

Clock
Paylaş
Kripto Paralarla Alakalı Hisse Senetleri, Joe Biden’in İmzasından Sonra Yükselişe Geçti!

Kripto para ve blok zinciri teknolojisiyle alakalı şirketlerin hisse senetleri, Joe Biden’in kripto paralarla alakalı yeni bir kararnameyi imzalamasından sonra yükselişe geçti.

Binance BannerBinance Banner

TradingView’den alınan verilere göre, Coinbase (COIN) piyasa kapanışında %10,5 yükselirken, Bitcoin maksimalisti Michael Saylor’un MicroStrategy şirketinin (MSTR) hissesi %6,4 yükseldi.

Bununla birlikte ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) %10 ve Valkyrie Bitcoin Strategy ETF (BTF) %10,3 oranında değer kazandı.

Kripto para madenciliği şirketlerine baktığımızda ise, Riot Blockchain Inc. (RIOT) hisseleri %11,2’lik bir yükseliş gerçekleşti. Bununla birlikte Marathon Digital Holdings Inc. (MARA) ve Jefferies (JEF) %13,5’e yakın artış sergiledi.

Biden'ın
Joe Biden

Kripto paralarda %10’luk fiyat hareketleri normalleşmiş olsa da küresel piyasalar için aynısını söyleyemeyiz. Yaşanan artışa rağmen Coinbase, geçen yıl Nisan ayındaki listeleme fiyatının yaklaşık %50 altında kaldı. Bununla birlikte RIOT’un Coinbase’e göre daha kötü bir konumda olduğunu söyleyebiliriz. RIOT, 2021 Şubat’ı baz aldığımızda %75’lik bir düşüş gerçekleştirdi.

Bitcoin (BTC), 9 Mart 2022 Çarşamba günü Biden’ın kripto paralarla ilgili kararnameyi imzaladıktan sonra yaklaşık %9 yükseldi. Ancak 10 Mart 2022 Perşembe günü Bitcoin 42.500 $ seviyelerinden 39.000 $ seviyelerine geriledi.

Başkan Biden konu ile alakalı şunları söyledi:

Kripto paralar, finansal ve teknolojik açıdan Amerika’yı güçlendirmek için iyi bir fırsat olabilir.

ABD hükümetinin kabul ettiği kripto para kararnamesi çok detaylandırılmasa da genel olarak yapıcı olduğunu söyleyebiliriz. Yeni verilen kararla birlikte ABD, potansiyel olarak finansal sistemi içinde kripto para birimlerinin benimsenmesini artırabilir.

Bu kararnamenin tüketicilere ve işletmelere yardımcı olacağını belirten Hazine Bakanı Janet Yellen tarafından da desteklendi.

Yellen konu ile ilgili şunları söyledi:

Başkan Biden’ın attığı imzayla birlikte ABD, kripto varlık politikasına koordineli ve kapsamlı bir şekilde yaklaşmaya gayret gösterdiğini söyleyebiliriz. Bu yaklaşımla beraber ülke, tüketicilere ve işletmelere önemli faydalar sağlayabilir.

Minnesota Kongre Üyesi Tom Emmer, kararnamede göz ardı edilen alanları Twitter üzerinden paylaştı. Bununla birlikte ABD hükümetinin açık, izinsiz veya özel teknoloji politikalarına öncelik vermesi gerektiğini söyledi.

Tom EMMER TWITTER

SEC Başkanı Gensler, geçtiğimiz yıl kripto para ile ilgilenen girişimcileri korkutan açıklamalar yaptı.

SEC Başkanı Gensler, daha önce kripto paralarla alakalı sert düzenlemelerin geleceğini belirterek birçok yatırımcıyı korkuttuğunu söyleyebiliriz. Ancak Biden’ın imzaladığı kararnameyle ilgili düzenleyici çabalarına destek verdiğini söylemesi bazı kullanıcıları şaşırttı.

Daha Fazla Borsa Haberi İçin: Borsa Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar