Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63400.33
2.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3462.69
1.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.05
-3.33%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.4
0.95%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kripto Türev Borsası Nasdaq’da Listelenecek!

EQUOS.io, Nasdaq üzerinde listelenecek olan ilk kripto türev borsası olacak!

Clock
Paylaş
Kripto Türev Borsası Nasdaq’da Listelenecek!

Piyasanın yeni oyuncusu türev borsası EQUOS.io, Nasdaq’ın “Backdoor Listing” aracılığı ile ABD’nin ilk halka açık kripto türev borsası olacak.

Binance BannerBinance Banner

Hong Kong merkezli Diginex, Perşembe günü, EQUOS.io’yu Nasdaq’ta listelenen özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) ile Singapur’daki 8i Enterprises Acquisition Corp ile birleştirdiğini duyurdu.

SPAC’ler hedef şirketi elde etmek için ilk halka arzlarından fon kullanan ve onları “backdoor” şeklinde halka açan kabuk şirketlerdir. Bu konuda 1990’lardan bu yana son yılllarda bir rönesans devrimi yaşandı. SPAC’ler 2019 senesinde 13.6 milyar dolarlık bir rekora imza attı.

Diginex CEO’su Richard Byworth, CoinDesk’e SPAC’lerin geleneksel listeleme işleminden daha hızlı ve daha ucuz olduğunu söylüyor. Ayrıca, son dakikada WeWork benzeri devalüasyon olasılığını önleyerek değerlemeleri önceden sabitlediklerini belirtti.

EQUOS.io’nun satın alımı Eylül ayında tamamlandıktan sonra ABD’de halka açık ilk kripto türev borsası olacak.

Yeni piyasaya sürülen EQUOS.io, geleneksel türev alanından bir ekiple kurumsal odaklı bir borsadır. Amaçları ise, emekleme dönemindeki kripto türev borsalarını, tıpki geleneksel pazarlar gibi değerlendirmektir.

Diginex ise listeye daha erken girmeyi planlıyordu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) satın almayı Şubat ayı sonunda, hissedar oyları ile birlikte onaylamıştı.

Byworth, “Hatırlarsanız, o gün S&P 500’ün %12.5 oranında düştüğü gündü. Bu durumda pazara girmek için en iyi gün sayılmaz.” dedi.

Kamuya Açılan Yol

EQUOS.io, kamu pazarına giren tek kripto şirketi değil. Çin’in dijital yuanı için başlıca isimlerden biri olan Ant Group, bu ayın başlarında Hong Kong ve Şangay’da ikili bir listeleme yaptığını açıkladı. Kripto borsası Coinbase’in de 2021 için doğrudan bir listelemeyi gözden geçirdiği söylentiler arasında.

Ayrıca Çinli madencilik çip üreticisi Canaan Creative, Kasım 2019’da 100 milyon $’lık bir halka arz gerçekleştirdi. Listeleme işleminden bu yana hisse fiyatı 9 $’dan 3 $’a kadar geriledi.

SEC’e tekrar başvurduktan ve onaylandıktan sonra, artık Nasdaq listelenmesi için her şey ayarlanmış durumda. ABD vatandaşları EQUOS.io’dan hisse satın alabilecek olsa bile, Byworth, borsanın kendisini ülkede faaliyet gösteremeyeceğini düşündüğünü söyledi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar