BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Kripto Türev Borsası Nasdaq’da Listelenecek!

EQUOS.io, Nasdaq üzerinde listelenecek olan ilk kripto türev borsası olacak!

Yayın:

-

Kripto Türev Borsası

Piyasanın yeni oyuncusu türev borsası EQUOS.io, Nasdaq’ın “Backdoor Listing” aracılığı ile ABD’nin ilk halka açık kripto türev borsası olacak.

Hong Kong merkezli Diginex, Perşembe günü, EQUOS.io’yu Nasdaq’ta listelenen özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) ile Singapur’daki 8i Enterprises Acquisition Corp ile birleştirdiğini duyurdu.

SPAC’ler hedef şirketi elde etmek için ilk halka arzlarından fon kullanan ve onları “backdoor” şeklinde halka açan kabuk şirketlerdir. Bu konuda 1990’lardan bu yana son yılllarda bir rönesans devrimi yaşandı. SPAC’ler 2019 senesinde 13.6 milyar dolarlık bir rekora imza attı.

Diginex CEO’su Richard Byworth, CoinDesk’e SPAC’lerin geleneksel listeleme işleminden daha hızlı ve daha ucuz olduğunu söylüyor. Ayrıca, son dakikada WeWork benzeri devalüasyon olasılığını önleyerek değerlemeleri önceden sabitlediklerini belirtti.

EQUOS.io’nun satın alımı Eylül ayında tamamlandıktan sonra ABD’de halka açık ilk kripto türev borsası olacak.

Yeni piyasaya sürülen EQUOS.io, geleneksel türev alanından bir ekiple kurumsal odaklı bir borsadır. Amaçları ise, emekleme dönemindeki kripto türev borsalarını, tıpki geleneksel pazarlar gibi değerlendirmektir.

Diginex ise listeye daha erken girmeyi planlıyordu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) satın almayı Şubat ayı sonunda, hissedar oyları ile birlikte onaylamıştı.

Byworth, “Hatırlarsanız, o gün S&P 500’ün %12.5 oranında düştüğü gündü. Bu durumda pazara girmek için en iyi gün sayılmaz.” dedi.

Kamuya Açılan Yol

EQUOS.io, kamu pazarına giren tek kripto şirketi değil. Çin’in dijital yuanı için başlıca isimlerden biri olan Ant Group, bu ayın başlarında Hong Kong ve Şangay’da ikili bir listeleme yaptığını açıkladı. Kripto borsası Coinbase’in de 2021 için doğrudan bir listelemeyi gözden geçirdiği söylentiler arasında.

Ayrıca Çinli madencilik çip üreticisi Canaan Creative, Kasım 2019’da 100 milyon $’lık bir halka arz gerçekleştirdi. Listeleme işleminden bu yana hisse fiyatı 9 $’dan 3 $’a kadar geriledi.

SEC’e tekrar başvurduktan ve onaylandıktan sonra, artık Nasdaq listelenmesi için her şey ayarlanmış durumda. ABD vatandaşları EQUOS.io’dan hisse satın alabilecek olsa bile, Byworth, borsanın kendisini ülkede faaliyet gösteremeyeceğini düşündüğünü söyledi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Polonya, Acil Servisler İçin Ethereum Kullanacak!

Akıllı şehirler kapımızda!

Yayın:

-

Polonya

Polonya, Olsztyn kenti, acil durum hizmetlerinin sağlanmasına yardımcı olmak için Ethereum blockchaininden yararlanan ilk şehir oldu.

Olstzyn, polis, itfaiye ve ambulans hizmetlerine yardımcı olmak için blockchain teknolojisini fiziksel varlıklarla birleştiren bir köprü teknolojisi olan SmartKey’in başarılı bir deneme çalışmasını tamamladı.

SmartKey’in, yerel kurtarma ekipleri tarafından kullanılan Teltonika akıllı cihazlarına akıllı sözleşme bağlayarak, kurtarma ekiplerinin işlerini daha verimli bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlayacağı bildirilmekte. Bu bağlantı, acil durum ekiplerinin herhangi bir binaya izin beklemeden giriş yapmalarına yardımcı olacak.

Polonya, Warmińsko-Mazurskie Voyvodalığı’nın mareşali Gustaw Marek Brzezin konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

Kurtarma hizmetlerimizin görevlerini engel olmaksızın yerine getirme ihtiyacı hassas bir durum. Blockchain ve SmartKey entegrasyonu, bina sahiplerine ve sakinlerine güvence sağlayan, aynı zamanda acil durum hizmetlerimiz için özgürlük sağlayan mükemmel bir çözüm gibi görünüyor.

SmartKey, blockchain teknolojisinin akıllı şehirlerin gelişimi için zemin hazırlayacağına inanıyor. Tanımlar farklılık gösterse bile, akıllı bir şehir, veri toplamak için yeni teknolojileri ve sensörleri kullanan, varlıkları, kaynakları ve hizmetleri daha iyi yönetmek için kullanılan kentsel bir bölgeyi temsil ediyor. Bir örnek niteliğinde olan akıllı şehirler, sürdürülebilirlik ve ekonomik kalkınma hakkındaki diğer teorileri de besliyor.

Nesnelerin İnterneti, gelecekteki akıllı şehirler için büyük etkilere sahip olabilir. Bu teknolojinin önümüzdeki on yılın en büyük fırsatlarından birini temsil ettiği düşünülüyor. Örneğin, Dünya Ekonomik Forumu, Nesnelerin İnterneti’ni kentsel dönüşüm alanında önemli bir ayak olarak nitelendiriyor.

Birkaç kripto para birimi projesi Nesnelerin İnterneti hakkında faaliyet gösteriyor. Bunlardan en popüleri, 825 milyon $’lık piyasa değeri ile IOTA. Bu projelerden en az bir düzinesinin 1 milyar $’ın üzerinde piyasa değerine sahip olması da cabası.

Ne diyorsunuz, akıllı şehirler ve Nesnelerin İnterneti uzak bir gelecekte mi?

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Ukrayna, Tv Programları İle Vatandaşlarına Blockchain’i Anlatacak!

Ukrayna, vatandaşlarını blockchain teknolojisi konusunda eğitmek İçin Tv programları başlatmayı planlıyor.

Yayın:

-

Ukrayna hükümeti, ülke genelinde blockchain ve dijital varlıklar hakkında farkındalık yaratmak için stratejik bir hareketle yeni bir gelişme açıkladı. Açıklama 27 Kasım tarihinde Ukrayna Bakanlar Kurulu’nun youtube kanalında yapıldı. Yapılan açıklamalara göre, Dijital Dönüşüm Bakanlığı’nın ülke çapındaki vatandaşları dijital varlıklar ve blockchain teknolojisini benimsemenin potansiyelleri ve faydaları konusunda eğitecek yeni bir tv programı başlatacağı bildirildi.

Youtube

Videoda açıklama yapan uzmanlar, gerçekleşebilirse ülkenin teknolojiden kazanacağı faydalar gibi birkaç önemli ayrıntıya değindi. Ayrıca, hükümet, düzenlemeleri, blockchain ve dijital varlıklar sektörünün düzenlenmesi üzerindeki etkisinden de bahsedildi.

Oluşturulacak olan programın organizatörlüğünü ise Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Valeria Lonan’ın üstlendiği bildirildi. Lonan’a göre, 40 eğitici filmin yer aldığı yeni proje, “Dijital Eğitim Eylemi” adlı bir proje kapsamında hayata geçirilecek.

Lonan, projenin başlangıç ​​aşamalarında blockchain teknolojisinin temellerinden bahsedeceğini söyledi. Ayrıca, yeni proje, kullanıcıların katılımlarını da sağlayarak blockchain alanında yenilikçi hareketler gerçekleştirecek. Bakan yardımcısı ayrıca, dijital eğitimi teşvik etme ihtiyacından dolayı 2018 yılında doğan projenin, önümüzdeki üç yıl içinde yaklaşık 6 milyon Ukrayna vatandaşına dijital okuryazarlık öğreteceğini de belirtti. Lonan ayrıca şu açıklamayı gerçekleştirdi:

“Geçen yıl Aralık ayında yaptığımız ankette, dijital okuryazarlığı olan Ukrayna vatandaşlarının sayısının sadece % 53 olduğunu fark ettik, bu rakam bizim öngördüğümüz rakamın altında. Bu proje, bu boşluğu doldurmak için özel olarak oluşturuldu.”

Ukrayna hükümeti, vatandaşlarını blockchain teknolojisini benimsemeye teşvik etmek için uzun süredir dijital varlıkları benimsemeye yönelik olumlu gelişmeler gösteriyor. Ayrıca, Ukrayna‘daki düzenleyiciler, benimsemeyi daha da teşvik etmek için kripto ile ilgili işletmelerle ortak çalışmalar yapıyor.

Koronavirüs salgınının ortaya çıkması, aynı zamanda dünya çapındaki hükümetlerin Bitcoin‘e ve diğer dijital ödeme biçimlerine yönelmesinin önemli bir faktörü oldu. Ukrayna hükümeti de virüsün yayılmasını önleme çalışmaları kapsamında vatandaşlarını Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kullanmanın önemi konusunda eğitmeye başladı.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.