Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67826
-2.91%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3806.7
1.68%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.03
-4.73%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $595
-3.77%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kripto Yasa Tasarısının Kongre’de Şansı Az, Ancak Yol Haritası Belli Oluyor!

Clock
Paylaş
Kripto Yasa Tasarısının Kongre’de Şansı Az, Ancak Yol Haritası Belli Oluyor!

ABD’de kripto paraların düzenlenmesini amaçlayan FIT21 bu yılın sonuna doğru Meclis’te oylanacak. Bu yasa tasarısı, Kongre’de önemli bir adım olsa da hemen yasalaşma olasılığı düşük ihtimal.

Yatırım bankası TD Cowen’un değerlendirmesine göre FIT21’in bu yıl yasalaşma şansı zayıf. Ancak gelecek yıl için belirleyici ve öncü bir özelliğe sahip.

728×90 muhabbit - Kripto Yasa Tasarısının Kongre'de Şansı Az, Ancak Yol Haritası Belli Oluyor!300x250 muhabbit - Kripto Yasa Tasarısının Kongre'de Şansı Az, Ancak Yol Haritası Belli Oluyor!

Tasarı CFTC’ye daha fazla yetki veriyor

FIT21, kripto para piyasasını geniş kapsamlı olarak düzenlemeyi amaçlayan ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) daha fazla yetki veren bir yasa tasarısı olarak öne çıkıyor. Ancak Senato’dan geçme olasılığı düşük. Yasa tasarısı hakkında Demokratlar ve Cumhuriyetçiler arasında kara para aklamanın önlenmesi ve yatırımcı koruması gibi kritik konular üzerinde farklı görüşlerin bulunduğu belirtiliyor.

Başkanlık seçimleri yaklaşırken kripto para yanlısı bir duruş sergileyen eski Başkan Donald Trump’ın gelecekteki politikaları ise belirsizliğini koruyor. Trump’ın bu alandaki politikalarının kripto dünyasında ne gibi etkileri olacak merak konusu. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar