Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69690.01
-0.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3816.67
2.01%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.01
-2.44%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $612.3
-1.76%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

KuCoin CEO’sundan İflas İddialarına Sert Yanıt!

Kripto para borsası KuCoin, Twitter’da gitgide artan para çekme işlemlerinin durdurulması yönündeki iddiaların yersiz olduğunun altını çizdi. 

Clock
Paylaş
KuCoin CEO’sundan İflas İddialarına Sert Yanıt!

Kripto para borsası KuCoin, Twitter’da gitgide artan para çekme işlemlerinin durdurulması yönündeki iddiaların yersiz olduğunun altını çizdi. 

Kripto para yatırımcısı “KongBTC” ve blockchain araştırmacısı “otteroooo” da dahil olmak üzere Twitter’da önde gelen bazı kripto para hesapları, takipçilerinden tüm fonlarını KuCoin’den çekmelerini istedi. Bu istekle birlikte, borsanın yakında tüm kullanıcılarının para çekme işlemlerini durdurabileceğini iddia etti.

728×90 muhabbit - KuCoin CEO'sundan İflas İddialarına Sert Yanıt!300x250 muhabbit - KuCoin CEO'sundan İflas İddialarına Sert Yanıt!

Bu iddialar, KuCoin’in para çekmeyi durdurma niyetini Terra ve 3AC çöküşü ile ilişkilendirdi. Bu görüşe göre KuCoin son dönemde düşüşte olan tokenlara yüksek düzeyde maruz kaldığı için borsa “büyük kayıplara” tanıklık etti.

KuCoin CEO’su Johnny Lyu iddiaları reddederken, yakın zamanda 150 milyon dolarlık bir fonu açıklayarak şirketin güçlü konumunu vurguladı. Söz konusu fon ile beraber şirketin değeri Mayıs 2022’de 10 milyar dolar olarak yeniden güncellendi. Ayrıca Lyu, şirketin şu anda birden fazla pozisyon için işe alım yaptığına dikkat çekti ve yatırımcılardan devam eden FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) arasında kendi kararlarını vermelerini istedi.

“Herhangi bir “coin çöküşünden” dolayı uğranan “büyük zarar” yok, para çekmeyi durdurma planı yok, KuCoin’deki her şey iyi çalışıyor.”

kucoin hack 1024x576 - KuCoin CEO'sundan İflas İddialarına Sert Yanıt!
KuCoin

KuCoin Yalan İddialarda Bulunanlara Yönelik Yasal İşlem Başlatacak!

KuCoin’in iflas söylentileriyle hiçbir alakası olmadığını vurgulayan Lyu, şirketin 2022 H1 inceleme raporunda operasyonları hakkında ayrıntılı bilgileri de paylaşacağını doğruladı. Son olarak, KuCoin’i hizmetleri kapatmakla suçlayan ve yatırımcılar arasında panik yaratan kişilere bir uyarıda da bulundu:

“Doğrulanmamış bilgileri kasıtlı olarak yayan FUD savunucuları için, KuCoin yasal işlem yapma hakkını saklı tutuyor.”

Tether’in Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino, kısa süre önce stablecoin Tether’in (USDT), ABD dolarına sabitlenmiş kripto varlığını açığa satmak isteyen hedge fonları tarafından “koordineli bir saldırıya” maruz kaldığını açıklamıştı.

İlginizi çekebilir: KuCoin, Pyth Network ile Stratejik İş Birliğine Gitti

Ardoino, Tether’in yasal yetkililerle iş birliği yaptığını ve şeffaflık çabalarını artırdığını belirtti. Ayrıca ticari kağıt teşhirini aşamalı olarak sona erdirme taahhüdünü de yineledi.

Daha Fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar