Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53388.7
3.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3135.35
2.46%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.81
5.52%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.7
2.80%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

KuCoin’den Çalınan 3.5 Milyon $’lık Fon Taşındı!

KuCoin saldırganları fonları aklamaya çalışıyor!

Clock
Paylaş
KuCoin’den Çalınan 3.5 Milyon $’lık Fon Taşındı!

Blockchain veri analiz firması tarafından bildirilenlere göre, bilinmeyen bir cüzdandan toplamda 3.5 milyon $’lık çalıntı fon aktarımı yapıldı.

Whale Alert’in yaptığı açıklamalara göre, 1.7 milyon DX (2.4 milyon $) bilinmeyen cüzdanlara aktarılmış. Buna ek olarak, saldırganların 26.5 milyon Dragonchain ve 8.7 milyon REQ tokenini bilinmeyen cüzdanlara taşıdıkları görülüyor. Bu bahsi geçen tüm tokenler, 2020 yılında yaşanan KuCoin saldırısından elde edilen tokenler.

Binance BannerBinance Banner

Saldırganlar, çalıntı fonları aktif bir hale dönüştürmek istedikleri için belli bir süre bekledikten sonra harekete geçmiş gibi görünüyor.

KuCoin Saldırısında Neler Olmuştu?

Bildiğiniz üzere KuCoin kripto borsası, bu yılın başlarında saldırıya uğradı ve bu saldırı KuCoin’e 150 milyon $’dan fazla Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine mâl oldu. Saldırı, Singapur merkezli borsa KuCoin’de bulunan çok sayıda sıcak cüzdanın kilidini açan sızdırılmış bir özel anahtar ile gerçekleştirildi.

Çalınan kripto varlıkları Ethereum blockchaini üzerinde çalıştığından, bilgisayar korsanının dijital işlemleri izlenebiliyor. Alınan son haberlere göre, blockchain uzmanları, bilgisayar korsanlarının bir süredir fonlarını dönüştürmeye çalıştıklarını bildirdi.

Interpol Devreye Girdi!

Dünya çapında çok sayıda kanun uygulayıcı kurum, devam eden siber suç davalarının sayısını azaltmaya çalışıyor. Interpol, siber suçlar ve fidye yazılım saldırılarını durdurma misyonunu daha da ileriye götürme amacıyla, siber suçlar ile ilgili kolluk kuvvetleri arasındaki iletişimi kolaylaştırmak için yakın zamanda iki hizmet başlattı.

Interpol, konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

Siber suçlar, uluslararası suçun en üretken biçimlerinden biridir. Kötü amaçlı yazılımlar, DDoS saldırıları ve fidye yazılım gibi son derece karmaşık siber tehditler, kanun yaptırımlarına yeni mücadelelere sebep olmakta.

Siber Suç İşbirliği Platformu, siber suçla savaşmak için araştırmacılar tarafından küresel olarak kullanılabilecek kapsamlı bir bilgi sağlamak için Interpol tarafından oluşturulan bir platformdur. Interpol ayrıca, resmi soruşturmalarla bağlantılı olmayan, ancak “en son siber suç eğilimlerini ve önmele stratejilerini tartışmak için kullanılabilen” siber suç hakkında bilgi sunmak için herkes tarafından kullanılabilecek “Siber Suç Bilgi Konsolu”nu sundu.

Sizce KuCoin’den aktarılan 3.5 milyon $’lık fon bulunabilecek mi?

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar