Muhabbit

SON DAKİKA

KuCoin Hacklendi! CEO’nun Açıklaması Tatmin Etmedi!

KuCoin sabaha karşı siber saldırıya uğradı. CEO Lyu’nun saldırı hakkındaki konuşması kullanıcıları tatmin etmedi.

Clock
Paylaş
KuCoin Hacklendi! CEO’nun Açıklaması Tatmin Etmedi!

Kripto para borsası KuCoin dün gece büyük miktarda kripto parayı siber suçlulara kaptırdı. Hack haberi ilk başta borsanın sosyal mesajlaşma platformu Telegram üzerindeki kanalda dile getirildi.

photo6015796113111624500 1 1002x1024 - KuCoin Hacklendi! CEO'nun Açıklaması Tatmin Etmedi!

Bitcoin, ERC-20 token’ları ve birçok altcoin saldırıdan etkilendi. Özellikle sıcak cüzdanlardaki kripto varlıkların etkilendiği belirtiliyor. KuCoin, siber saldırıya geçit veren sorunun nerede olduğunu henüz anlayamadıklarından ve saldırıdan etkilenen kullanıcıların zararlarını karşılayacaklarından bahseden bir blog yazısı yayınladı.

photo5438536303617617656 1024x474 - KuCoin Hacklendi! CEO'nun Açıklaması Tatmin Etmedi!

Ancak kullanıcıların çoğu fonlarına ulaşamadığı için endişeli ve hâlâ siber saldırı hakkında daha derin bir açıklama yapılmadı. Bazı KuCoin kullanıcıları saldırının bizzat KuCoin çalışanlarından birinin yaptığını düşünüyor. Birçok kullanıcı ise “Binance ya da KuCoin artık hiçbirine güvenim kalmadı!” düşüncesini savunuyor.

KuCoin CEO’su Johnny Lyu’nun livestream konuşması da insanları tatmin etmedi. Bir veyahut birden fazla siber suçlunun kripto para borsasının sıcak cüzdanlarının özel anahtarlarını ele geçirdiğini söyleyen Lyu, kurtarılabilen varlıkların yeni sıcak cüzdanlara aktarıldığını ve para çekme işlemlerinin kapatıldığını ifade etti. Soğuk cüzdanların etkilenmediği sadece sıcak cüzdanların etkilendiğinin de altını çizdi.

Kaybedilen meblağ yaklaşık 150 milyon dolar diyen Lyu, saldırıdan etkilenen KuCoin kullanıcılarının zararlarının karşılanacağı garantisini verdi. Ancak bu da endişeli yatırımcıları yatıştırmaya yetmedi.

Lyu’nun konuşmasından sonra TSİ 10:56’da yeni bir blog yazısı daha yayınlandı. Bu yazıda anormal işlem hareketleri olan cüzdan adreslerine yer verildi.

photo6014772515030807508 - KuCoin Hacklendi! CEO'nun Açıklaması Tatmin Etmedi!

Livestream konuşmasını kaçıran kullanıcılar için ise yayının ufak bir özeti geçildi.

Gelişmeler geldikçe güncellenecektir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar