Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51359.04
-1.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2924.26
-0.54%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.21
-4.69%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $371.9
4.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Küresel Bir Finansal Otorite Olan Finansal İstikrar Kurulu (FSB) Kripto Paralar Hakkında Yeni Bir Rapor Yayımladı!

Kurum, yayımladığı raporda, kripto para birimleriyle ilgili bir dizi finansal risklere yer verdi.

Clock
Paylaş
Küresel Bir Finansal Otorite Olan Finansal İstikrar Kurulu (FSB) Kripto Paralar Hakkında Yeni Bir Rapor Yayımladı!

Uluslararası Ödemeler Bankası tarafından finanse edilen küresel bir finansal otorite olan Finansal İstikrar Kurulu (FSB), kripto para birimlerinin finansal riskleri hakkında yeni bir rapor yayımladı.

Yakın zaman önce yayımlanan 30 sayfalık rapor, Bitcoin, stablecoinler ve merkeziyetsiz finans (DeFi) dahil olmak üzere endüstri sektörlerinin yanı sıra çeşitli kripto para birimleriyle ilgili bir dizi finansal riski detaylandırıyor.

Binance BannerBinance Banner

Rapor, stablecoinlerin baskın ticaret hacimleri nedeniyle tüm kripto ekosisteminin istikrarı için önemli bir tehdit oluşturan risklere atıfta bulunuyor. FSB ayrıca, DeFi’ın hızlı benimsenmesi ve bu alanda bir muhatap bulunamaması gibi risklere de değiniyor.

DeFi

“Bu veri boşlukları, kripto varlıklarının finansal sistemdeki kullanımının tam kapsamını değerlendirmeyi zorlaştırıyor.”

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

Kurum ayrıca, bu tür boşlukların kripto para endüstrisinden kaynaklanan riskleri belirleme ve ölçme yeteneğini önemli ölçüde engellediğini de belirtiyor.

“Kripto varlıklarının sınırsız doğası, bu pazarların tam bir resmini elde etmeyi zorlaştırıyor. Sonuç olarak, çeşitli veri kaynakları tarafından bildirilen kripto varlık rakamlarında büyük farklılıklar olabilir.”

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan bir kurum yetkilisi, kripto para piyasasındaki veri boşluklarının esas olarak standartlaştırılmış raporlama gereksinimleri ve düzenleme eksikliği veya düzenlemeye uygunluktan kaynaklandığını belirtiyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar