BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Kuzey Amerikalı Yatırımcıların Tercihi Bitcoin!

Kuzey Amerikalı yatırımcılar, dünyanın geri kalanına nazaran Bitcoin’i daha fazla benimsemiş.

Yayın:

-

kuzey amerikalı

Bildiğiniz üzere Bitcoin (BTC), dünyanın her bölgesinde ticaret için en popüler kripto para birimi. Ancak araştırmaların gösterdiğine göre, Kuzey Amerikalı yatırımcılar kripto para biriminin en büyük hayranları.

6 Ağustos tarihinde, büyük kripto analiz firması Chainalysis tarafından Kuzey Amerika kripto pazarındaki önemli trendlere dair bir rapor yayınlandı. Rapora göre, Kuzey Amerikalı yatırımcılar, Ethereum ve Ripple gibi diğer kripto para birimleri yerine “orantısız bir şekilde Bitcoin’i tercih ediyor”.

Bitcoin Kuzey Amerika’da Yapılan Kripto Ticaretinin %72’sini Temsil Ediyor

Rapora göre, Bitcoin dünya üzerinde en çok işlem yapılan kripto para birimi ünvanının sahibi. Ayrıca Bitcoin, Kuzey Amerika’daki kripto varlıklara ait tüm işlem hacminin %72’sini oluşturuyor. Buna karşılık olarak Afrika ve Batı Avrupa bölgelerinde bu oran sırasıyla %69 ve %66 olarak kayıtlara geçmiş durumda.

Ethereum ve Ripple gibi popüler altcoinler diğer bölgelere göre Kuzey Amerika’da toplam kripto faaliyetinin en küçük paydasında yer alıyor. Açıklanan verilere göre bu oran %17 seviyesinde. Buna karşılık, Orta, Güney ve Doğu Asya’daki altcoin ticaret hacmi, toplam kripto faaliyetinin %35’ini ve %33’ünü oluşturmakta. Chainalysis, Tether gibi stablecoinleri altcoin kategorisine sokmadığını belirtti.

Kriptoların Küresel Ticaret Etkinliği Kaynak: Chainalysis

Kuzey Amerikalılar Asyalı Yatırımcılara Göre Daha Çok Alıp Unutuyor

Chainalysis’in araştırmalarına göre, Kuzey Amerika merkezli profesyonel ve kurumsal yatırımcılar, aynı zamanda dünyanın en büyük kripto para tutucuları olarak görünüyor. Rapora göre, Kuzey Amerikalı yatırımcılar, ticaret yoğunluğu önemli ölçüde daha yüksek olan Doğu Asya merkezli yatırımcılardan daha fazla kripto satın alıp tutma eğiliminde.

Rapora göre, Doğu Asya merkezli borsalardaki ticaret yoğunluğu, geçtiğimiz yıl Kuzey Amerikada yapılan ticaretin iki katına yakın.

Kuzey Amerika ve Batı Avrupa Karşısında Doğu Asya’nın Ticaret Yoğunluğu Kaynak: Chainalysis

Ethereum 2020 Yılında Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösterdi

Piyasa değerine göre en büyük kripto para olan Bitcoin, her zaman en iyi performans gösteren kripto para değil. Bildirilenlere göre, piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, 2020 yılında en iyi performans gösteren kripto para birimi olarak görünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

EY, Bitcoin Analizi İçin Yeni Bir Araç Yayınladı!

EY, alternatif finans ürünlerine yenisini ekledi!

Yayın:

-

EY

Dünyanın en büyük muhasebe firmalarından biri olan EY, Bitcoin işlemleri de dahil olmak üzere zincir üzerindeki verileri araştırmak için yeni bir çözüm başlattı.

Yeni Explorer and Visualizer çözümü, EY Blockchain Analyzer ürün paketinin bir parçası olarak piyasaya sürüldü. 27 Eylül’de yapılan bir duyura göre, beta sürümü artık halka açık bir şekilde ücretsiz olarak sunulmaya başladı.

EY ayrıca, çözümü yakında blockchain web sitesinde bir hizmet olarak sunacağını söylemiş durumda.

Kullanıcılar, görselleştirme teknolojisi ile birlikte arama işlevlerinden yararlanabilecekler. Denetim ekiplerinin belirli işlemleri, adresleri ve blokları arayarak zincir üzerindeki verileri keşfetmesine ve izlemesine olanak tanıyacak. Daha sonra bu toplanan verileri, yasal uyumluluk ve dolandırıcılık risklerini izlemek ve yönetmek için analiz edebilecekler.

EY’nin küresel adli tıp hizmetlerinin başkanı Andrew Gordon, Explorer and Visualizer çözümünün blockchain destekli işlemler için finansal raporlamalayı daha kolay hale getireceğini söyledi. Gordon, sistem hakkında “Dolandırıcılık amaçlı faaliyetler de dahil olmak üzere potansiyel aykırılıkları gözlemlemeye yardımcı olacak”dedi.

Ek olarak EY, OpsChain platformunda, şirketlerin Ethereum blockchaini üzerinde uçtan uca satın alma faaliyetlerini özel ve güvenli bir şekilde yürütmelerini beklediği yeni bir satın alma çözümünü başlatmış durumda.

Çözümün şu an itibarıyla ücretsiz beta sürümü kullanıcılara sunulmuş durumda. Bu sürüm, iş süreçlerini kurumsal kaynak planlama sistemlerinden, paylaşımlı blockchain tabanlı akıllı sözleşmelere taşıyarak, hacimleri ve küresel harcamaları otomatik olarak izlemelerine izin verdiği söylenmekte. Ayrıca, alıcıların ve satıcıların pariteye sahip olmalarına ve küresel olarak kabul edilen şartlar ve fiyatlandırma ile çalışmalarına yardımcı olması bekleniyor.

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Çıkarılacak 2.5 Milyon Adet Bitcoin Kaldı!

Elinizi çabuk tutun!

Yayın:

-

Çıkarılacak

Toplam arzı 21 milyon ile sınırlı olan Bitcoin’in, geriye çıkarılacak olan adedi 2.5 milyon!

ChartBTC attığı bir tweette, Bitcoin ağındaki BTC miktarının 18.5 milyon adedini çoktan geçtiği söyledi. Bu, toplamda çıkarılacak 2.5 milyon adet Bitcoin’in kaldığını gösteriyor! Ayrıca, 2.5 milyon adet Bitcoin toplam arzın yalnızda %11,9’unu oluşturuyor.

ChartBTC, kalan 2.5 milyon BTC’nin yarısının önümüzdeki dört yıl içinde çıkarılacağını belirtti. 2009’daki yaratılış blokundan bu yana, Bitcoin ağı üç adet halving işlemi geçirdi. Bildiğiniz üzere 3. halving 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşti. Her dört yılda bir yaşanan bu eylem ile birlikte, çıkartılacak olan son Bitcoin’in 2140 senesinde çıkarılacağı bekleniyor. 2140 yılından sonra yeni bir Bitcoin çıkarılamayacak.

Bu arada, sekiz Crypto Valley uzmanından oluşan bir grup, son halving olayının geçmişte yaşananlardan farklı olduğunu düşünüyor. Bunun en büyük sebebi ise, artık daha fazla insan Bitcoin’i tıpkı altın gibi bir birikim varlığı olarak kullanmayı düşünüyor.

2020’nın başlarından beri, kurumsal alanda Bitcoin talebi istikrarlı bir artış gösteriyor. Yeni anket verilerine göre, kurumsal yatırımcıların, fiyattaki kısa vadeli düşüşlerden bağımsız olarak Bitcoin tahsislerini artırmayı planlıyor. MicroStrategy’nin yaptığı yatırım ile birlikte, dünyanın en büyük bağımsız varlık fonu şu anda 577,6 adet BTC’yi elinde tutuyor.

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.