Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51249.48
-2.02%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2920
-1.00%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.1
-5.43%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $368.9
3.16%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Kuzey Amerikalı Yatırımcıların Tercihi Bitcoin!

Kuzey Amerikalı yatırımcılar, dünyanın geri kalanına nazaran Bitcoin’i daha fazla benimsemiş.

Clock
Paylaş
Kuzey Amerikalı Yatırımcıların Tercihi Bitcoin!

Bildiğiniz üzere Bitcoin (BTC), dünyanın her bölgesinde ticaret için en popüler kripto para birimi. Ancak araştırmaların gösterdiğine göre, Kuzey Amerikalı yatırımcılar kripto para biriminin en büyük hayranları.

Binance BannerBinance Banner

6 Ağustos tarihinde, büyük kripto analiz firması Chainalysis tarafından Kuzey Amerika kripto pazarındaki önemli trendlere dair bir rapor yayınlandı. Rapora göre, Kuzey Amerikalı yatırımcılar, Ethereum ve Ripple gibi diğer kripto para birimleri yerine “orantısız bir şekilde Bitcoin’i tercih ediyor”.

Bitcoin Kuzey Amerika’da Yapılan Kripto Ticaretinin %72’sini Temsil Ediyor

Rapora göre, Bitcoin dünya üzerinde en çok işlem yapılan kripto para birimi ünvanının sahibi. Ayrıca Bitcoin, Kuzey Amerika’daki kripto varlıklara ait tüm işlem hacminin %72’sini oluşturuyor. Buna karşılık olarak Afrika ve Batı Avrupa bölgelerinde bu oran sırasıyla %69 ve %66 olarak kayıtlara geçmiş durumda.

Ethereum ve Ripple gibi popüler altcoinler diğer bölgelere göre Kuzey Amerika’da toplam kripto faaliyetinin en küçük paydasında yer alıyor. Açıklanan verilere göre bu oran %17 seviyesinde. Buna karşılık, Orta, Güney ve Doğu Asya’daki altcoin ticaret hacmi, toplam kripto faaliyetinin %35’ini ve %33’ünü oluşturmakta. Chainalysis, Tether gibi stablecoinleri altcoin kategorisine sokmadığını belirtti.

Kriptoların Küresel Ticaret Etkinliği Kaynak: Chainalysis

Kuzey Amerikalılar Asyalı Yatırımcılara Göre Daha Çok Alıp Unutuyor

Chainalysis’in araştırmalarına göre, Kuzey Amerika merkezli profesyonel ve kurumsal yatırımcılar, aynı zamanda dünyanın en büyük kripto para tutucuları olarak görünüyor. Rapora göre, Kuzey Amerikalı yatırımcılar, ticaret yoğunluğu önemli ölçüde daha yüksek olan Doğu Asya merkezli yatırımcılardan daha fazla kripto satın alıp tutma eğiliminde.

Rapora göre, Doğu Asya merkezli borsalardaki ticaret yoğunluğu, geçtiğimiz yıl Kuzey Amerikada yapılan ticaretin iki katına yakın.

Kuzey Amerika ve Batı Avrupa Karşısında Doğu Asya’nın Ticaret Yoğunluğu Kaynak: Chainalysis

Ethereum 2020 Yılında Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösterdi

Piyasa değerine göre en büyük kripto para olan Bitcoin, her zaman en iyi performans gösteren kripto para değil. Bildirilenlere göre, piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, 2020 yılında en iyi performans gösteren kripto para birimi olarak görünüyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar