BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Bitcoin Fiyatı Türk Lirası Bazında Rekor Kırdı!

Bitcoin, Türk lirası bazında tüm zamanların en yükseğine ulaştı!

Yayın:

-

Türk Lirası

Ünlü bir Bitcoin yorumcusu, Türk lirası çöküntüsünde, kurtuluş olarak altın destekli bir para birimine geçiş çağrısı yaptı.

Pazartesi günü atılan bir tweet’te John Hopkins Üniversitesi’nin profesörü Steve Hanke, milyarlarca doları lira ile desteklemeye çalışan Türkiye için tek yolun nakit para olduğunu savundu.

Hanke: Türk Lirası Sıkıntıda

ABD dolarının gösterdiği zayıflık, lira-dolar paritesinin rekorunu erteledi, fakat Mayıs ayından bu yana Türk lirası tüm zamanların en düşük performansı gösteriyor.

Hanke konu hakkında,” #Türk Lirası’nın durumu iyi değil.” dedi.

Merkez bankasının net yabancı varlıkları şaşırtıcı bir şekilde 32 milyar dolarlık eksi durumuna düştü. Türkiye, lirayı savunurken elinde olan mühimmatı tüketti. Sadece altın destekli bir para lirayı kurtarabilir.

Türkiye’nin durumu, 2014 senesinde, Ukrayna’nın yaşadığı kriz ile doğru orantılı olarak görünüyor. Ukrayna merkez bankası rubleyi sabit tutabilmek adına sürekli olarak dolar satışı yapmıştı.

Hollandalı banka Rabobank, geçtiğimiz günlerde Financial Times’a verdiği bir röportajda, “Türkiye, liraya oldukça fazla müdehale ediyor, asıl soru ise, bunu ne kadar sürdürebilecekleri.”

Türkiye, 2016 senesinde PayPal’ı yasaklamak gibi hareketler ile, ironik bir şekilde resmi tanıma eksikliği gösteriyor. Ayrıca Türkiye, Bitcoin düzenlemelerine karışmama siyaseti içerisinde.

Altın ve Bitcoin Severler Müdehalelere Karşı Bir

Hanke’nin, “para birimi olmayan” diğer güvenli liman varlıklarını Bitcoin’e tercih ettiği bilinen bir gerçek.

Kendisi, 1.975 dolar bandına çıkan altın için verdiği destek ile Peter Schiff’in övgülerini almış durumda. Bu fiyat, ABD dolarına karşı tüm zamanların en yüksek fiyatı olarak tarihe geçmiş durumda.

Para birimi söz konusu olduğunda, hükümetlerin ve merkez bankalarının müdehaleci stratejileri, alternatif olarak Bitcoin lehine önemli bir argüman oluşturmakta. Saifedean Ammous’un şu anda her yerde bulunan The Bitcoin Standart adlı kitabında belirttiği gibi, Türkiye’nin şu anda kullandığı döviz kaldıracı, hükümetin kendi para birimlerinin altın desteğini kaldırması sebebi ile ortaya çıktı.

Bu hafta yapılan bir konuşmada Ammous, Ludwig von Mises’in 1957 yılında yazdığı bir makaleye atıfta bulunarak şunları söyledi:

Bugün hiçbir şey, serbest piyasa ekonomisini savunan gerçek liberalizm ile hükümetin müdehalesini savunan çeşitli müdehaleci partiler arasındaki temel farklar hakkında kamuoyunu aydınlatmaktan daha önemli değildir.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

EY, Bitcoin Analizi İçin Yeni Bir Araç Yayınladı!

EY, alternatif finans ürünlerine yenisini ekledi!

Yayın:

-

EY

Dünyanın en büyük muhasebe firmalarından biri olan EY, Bitcoin işlemleri de dahil olmak üzere zincir üzerindeki verileri araştırmak için yeni bir çözüm başlattı.

Yeni Explorer and Visualizer çözümü, EY Blockchain Analyzer ürün paketinin bir parçası olarak piyasaya sürüldü. 27 Eylül’de yapılan bir duyura göre, beta sürümü artık halka açık bir şekilde ücretsiz olarak sunulmaya başladı.

EY ayrıca, çözümü yakında blockchain web sitesinde bir hizmet olarak sunacağını söylemiş durumda.

Kullanıcılar, görselleştirme teknolojisi ile birlikte arama işlevlerinden yararlanabilecekler. Denetim ekiplerinin belirli işlemleri, adresleri ve blokları arayarak zincir üzerindeki verileri keşfetmesine ve izlemesine olanak tanıyacak. Daha sonra bu toplanan verileri, yasal uyumluluk ve dolandırıcılık risklerini izlemek ve yönetmek için analiz edebilecekler.

EY’nin küresel adli tıp hizmetlerinin başkanı Andrew Gordon, Explorer and Visualizer çözümünün blockchain destekli işlemler için finansal raporlamalayı daha kolay hale getireceğini söyledi. Gordon, sistem hakkında “Dolandırıcılık amaçlı faaliyetler de dahil olmak üzere potansiyel aykırılıkları gözlemlemeye yardımcı olacak”dedi.

Ek olarak EY, OpsChain platformunda, şirketlerin Ethereum blockchaini üzerinde uçtan uca satın alma faaliyetlerini özel ve güvenli bir şekilde yürütmelerini beklediği yeni bir satın alma çözümünü başlatmış durumda.

Çözümün şu an itibarıyla ücretsiz beta sürümü kullanıcılara sunulmuş durumda. Bu sürüm, iş süreçlerini kurumsal kaynak planlama sistemlerinden, paylaşımlı blockchain tabanlı akıllı sözleşmelere taşıyarak, hacimleri ve küresel harcamaları otomatik olarak izlemelerine izin verdiği söylenmekte. Ayrıca, alıcıların ve satıcıların pariteye sahip olmalarına ve küresel olarak kabul edilen şartlar ve fiyatlandırma ile çalışmalarına yardımcı olması bekleniyor.

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Çıkarılacak 2.5 Milyon Adet Bitcoin Kaldı!

Elinizi çabuk tutun!

Yayın:

-

Çıkarılacak

Toplam arzı 21 milyon ile sınırlı olan Bitcoin’in, geriye çıkarılacak olan adedi 2.5 milyon!

ChartBTC attığı bir tweette, Bitcoin ağındaki BTC miktarının 18.5 milyon adedini çoktan geçtiği söyledi. Bu, toplamda çıkarılacak 2.5 milyon adet Bitcoin’in kaldığını gösteriyor! Ayrıca, 2.5 milyon adet Bitcoin toplam arzın yalnızda %11,9’unu oluşturuyor.

ChartBTC, kalan 2.5 milyon BTC’nin yarısının önümüzdeki dört yıl içinde çıkarılacağını belirtti. 2009’daki yaratılış blokundan bu yana, Bitcoin ağı üç adet halving işlemi geçirdi. Bildiğiniz üzere 3. halving 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşti. Her dört yılda bir yaşanan bu eylem ile birlikte, çıkartılacak olan son Bitcoin’in 2140 senesinde çıkarılacağı bekleniyor. 2140 yılından sonra yeni bir Bitcoin çıkarılamayacak.

Bu arada, sekiz Crypto Valley uzmanından oluşan bir grup, son halving olayının geçmişte yaşananlardan farklı olduğunu düşünüyor. Bunun en büyük sebebi ise, artık daha fazla insan Bitcoin’i tıpkı altın gibi bir birikim varlığı olarak kullanmayı düşünüyor.

2020’nın başlarından beri, kurumsal alanda Bitcoin talebi istikrarlı bir artış gösteriyor. Yeni anket verilerine göre, kurumsal yatırımcıların, fiyattaki kısa vadeli düşüşlerden bağımsız olarak Bitcoin tahsislerini artırmayı planlıyor. MicroStrategy’nin yaptığı yatırım ile birlikte, dünyanın en büyük bağımsız varlık fonu şu anda 577,6 adet BTC’yi elinde tutuyor.

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.