Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64320.66
-0.56%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3507.11
0.22%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.36
-4.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.4
-0.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ledger Recover, Açık Kaynak Kullanımı Hazır Olana Kadar Ertelendi

Şirket CEO’su Pascal Gauthier, istenmeyen bir iletişim hatası nedeniyle tüketicilerin Recover hizmetini “doğru bir şekilde” anlayamadığını belirtti.

Clock
Paylaş
Ledger Recover, Açık Kaynak Kullanımı Hazır Olana Kadar Ertelendi

Ledger, sosyal medyadaki tepkiler nedeniyle Recover hizmetinin piyasaya sürülmesini erteledi. Şirket CEO’su Pascal Gauthier, istenmeyen bir iletişim hatası nedeniyle tüketicilerin Recover hizmetini “doğru bir şekilde” anlayamadığını belirtti.

728×90 muhabbit - Ledger Recover, Açık Kaynak Kullanımı Hazır Olana Kadar Ertelendi300x250 muhabbit - Ledger Recover, Açık Kaynak Kullanımı Hazır Olana Kadar Ertelendi

“Uzun süredir bu alanda olanlar olarak, herkesin kendi dijital değeri üzerinde tam hakimiyete sahip olabilmesi için böyle bir hizmetin gerekliliğine tamamen inanıyoruz”

Pascal Gauthier

Ledger’ın Baş Teknoloji Sorumlusu Charles Guillemet attığı bir tweet’te, şirketin Ledger Recover için bir whitepaper yayınlayacağını ve tüketicilere kendi yedek sağlayıcılarını açık kaynaklı bir uygulama seçeneği olarak sunacağını söyledi.

Ledger, açık kaynak kullanımı tamamlanana kadar Recover’ı piyasaya sürmeyecek

Ledger, ”açık kaynak” projesi tamamlanana kadar Recover’ı piyasaya sürmeyecek. Ledger ekibi, önceliğin Ledger Recover üzerinde olacağını ve hizmetin tamamen denetlenebilir hale getirilmesi için çalışılacağını belirtti.

Şirket, müşteri sorularını yanıtlamak ve Ledger Recover için neler yapılacağına dair daha detaylı bilgi vermek amacıyla, yöneticilerinin katıldığı bir Twitter Spaces etkinliği düzenledi. Guillemet, Twitter Spaces üzerinden yaptığı açıklamada, kullanıcıların Ledger tarafından sunulan Recover hizmetini eğer isterlerse kullanabileceklerini ya da kendi yedek çözümlerini oluşturabileceklerini belirtti.

Guillemet, Twitter Spaces’ta endişeleri gidermek için şu ifadeleri kullandı:

“Recover’ın whitepaper’ını açık kaynak haline getirmekle başlayacağız. Ayrıca geliştiricilerin kendi shard yedekleme sağlayıcılarını oluşturmalarına olanak tanıyacağız ve böylece Recover hizmetini Ledger tarafından sunulduğu şekliyle kullanabileceksiniz, ancak yedeklemeyi kendi başınıza oluşturmak istiyorsanız, bu da mümkün olacak.”

Ledger Recover’ın duyurulmasıyla birlikte, Polygon Labs’ın Baş Bilgi Güvenliği Sorumlusu Mudit Gupta gibi sektör katılımcıları, Recover’ın “korkunç bir fikir” olabileceği konusunda uyarılarda bulundu. Ayrıca, Recover hizmetinin kazara hackerlara erişim sağlayabileceği konusunda bir karışıklık vardı. Ancak Guillemet, hizmete ne kendilerinin ne de başka bir sağlayıcının ya da çok yetenekli bir hackerın bile erişimi olamayacağını belirtti.

İlginizi çekebilir: Ledger, 100 Milyon Euro Yatırım Aldı!

Recover hizmeti, gizli kurtarma parolasını yedeklemek isteyen kullanıcılar için isteğe bağlı bir abonelik hizmeti olarak tasarlandı. Ledger, bu hizmetin kullanılmasında herhangi bir zorunluluk olmadığını ve kullanıcılarının kendi kurtarma parolalarını yönetebileceğini vurguladı.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa haberi için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar