Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65629.79
2.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3189.2
4.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.94
4.38%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $568.7
1.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

LEGO NFT Geliştirmeye Başlıyor Olabilir mi?

LEGO’lar ve NFT’mi? 90’lı çocuklar bunu beğendi!

Clock
Paylaş
LEGO NFT Geliştirmeye Başlıyor Olabilir mi?

LEGO parçaları ile tanınan bi oyuncak üreticisi olan LEGO Group, kripto alanındaki yeni popülarite olan NFT alanına giriş yaptığını ima etti.

Çarşamba günü, resmi LEGO Twitter hesabı, kısa bir video klibin yanında, NFT’lere atıfta bulunan bir gönderi yayınladı. NFT hashtag’i ile atılan tweet’te, “sıfırlar ve birler ama hala bir tuğla” yazıyordu. Muhtemelen bu tweet, LEGO’nun NFT alanına girişinin ilk adımı oldu.

728×90 muhabbit - LEGO NFT Geliştirmeye Başlıyor Olabilir mi?300x250 muhabbit - LEGO NFT Geliştirmeye Başlıyor Olabilir mi?
lego nft 1200x414 - LEGO NFT Geliştirmeye Başlıyor Olabilir mi?
LEGO’nun Attığı Tweet

NFT’ler ile doğrudan bağlantılı olmayan 14 saniyelik videonun içeriğinde, bloklar etrafında dönen bir 3 boyutlu LEGO parçasını gösteriyor. LEGO’lar ile ilgilenen içerik üreticisi Ashnflash, bu tweet’in “dijital bir LEGO para birimi” için bir tanıtım olabileceğini iddia etti.

Her ne kadar tweet silinmiş olsa da, pek çok LEGO meraklısının düşüncelerine göre, şirketin NFT sektörüne girme olasılığı düşük görünüyor. Bazıları, oyuncak üreticisinin “yenilenebilir enerjilere olan ilgisi” sebebi ile NFT sektörüne girmeyeceğini iddia ediyor.

NFT ürünlerinin popülerleşmesi, teknoloji ve gerekli işlem gücü sebebi ile çevresel bir problem yaratmaya başladı.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Üretici, resmi bir NFT yayınlamış olmasa da, kripto kullanıcıları, çevrimiçi pazarlarda benzer plastik tuğlaları bulabilir. Örneğin, OpenSea’nın dijital pazarında Breaking Bad‘den Heisenberg’in oyuncak figürünü satın alabilirsiniz.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar