BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Liquid’in COO’su ZEC İçin Yeşil Işık Yaktı!

Liquid, Zcash’i delist ettikten sonra, yasal mevzuatlar açısından bir problem çıkmazsa ZEC’in tekrar listelenebileceğini söyledi.

Yayın:

-

Liquid'in

Liquid’in yasal mevzuatlara uygunluk amacıyla, gizlilik odaklı kripto para ZEC’i delist ettikten sonra, gelecekte yaşanabilecek olası bir listeleme işlemine karşı olmadıkları belirtildi.

Liquid’in COO’su Seth Melamed, 25 Temmuz’da verdiği bir röportajda, “ZEC ile ilgili ticari hizmetleri geçici olarak durdurma kararımız ile ilgili, ZEC’in ticaretine devam etmek için önce hem endüstriyel çalışma gruplarından hem de MAS’tan daha fazla rehberlik hizmetleri istiyoruz” dedi.

Seth Melamed sözlerine şu şekilde devam etti:

Diğer sanal varlık hizmet sağlayıcıları ile konuşurken, ZEC’i listeleyecek herhangi bir borsanın Ödeme Hizmetleri Yasası’na uyduğunu gözlemleyemedik. Liquid, ZEC’i listeleyebileceği netlikleri elde ettikten sonra, ZEC’i gelişen Liquid ekosistemine katmak istiyoruz.

Zcash ve Diğerleri Delist Edildi

Zcash’in üst kuruluşu, Electric Coin Company, 22 Temmuz tarihinde Liquid’in ZEC’i delist etme planları hakkında bir tweet attı. Ayrıca raporlara göre, Zcash ile birlikte 27 ayrı kripto para birimi Liquid borsası üzerinde delist edildi.

Delist hareketinin temel amacı ise, Liquid’in Singapur’dan düzenleyici onaylar ile birlikte bir lisans edinme isteği.

Melamed’in, MAS ve hizmet sağlayıcıları ile gizlilik paralarının listelemeleri hakkında birden çok oturum yaptığı bilinen bir durum.

Ayrıca MAS, tüm sanal varlık hizmet sağlayıcılarından FATF’ın fon bildirgelerine ve AML / CFT direktiflerine uymak için bir plan yapmasını zorunlu kıldı.

Gizlilik Sağlayan Varlıklar İzlenebilirlik Konusunda Çelişkili

Anonim kripto varlıkları olarak da bilinen gizlilik tokenları, işlemleri gizlemek için her türlü çabayı gösterir ve kullanıcı gizliliğini korumak için veri izleme eksikliğine sebep olur. Ancak düzenlemeler, kripto varlıkların izlenebilirliğini şart koşuyor.

Bununla birlikte Liquid, kumar ve pornografi endüstrilerine odaklanan varlıkları da delist edecek. Ayrıca Melamed konu hakkında, “MAS, bize hiçbir zaman bir tokenin ismini vermedi. Elimizde yasal mevzuatlar ve raporlar var, bu raporlar ile birlikte bize sorun çıkartabilecek tokenları inceleme altına alıyoruz.” dedi.

Bununla beraber Melamed, Liquid borsasının ZEC’de dahil olmak üzere delist ettiği varlıkların, hacim düşüşüne gidebileceğini işaret etti.

Kripto endüstrisine giren yasal gereklilikler ile birlikte, ZEC gibi kullanıcılarına mükemmel gizlilik sağlayan tokenların, yasal mevzuatlara asla uyum sağlayamayacağı aşikar.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Kısa Vadeli İşlemler Chainlink Rallisi Başlattı!

Chainlink rekor bir yükselişle fiyatını %52 arttırdı.

Yayın:

-

chainlink

DeFi tokenı Chainlink fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Token fiyatını %52 oranında artırarak 13.8799 $’a ulaşmış durumda.

Son 24 saatte LINK, Binance borsasında 9.05 $’dan 13.8799 $’a kadar yükseldi.

LINK-USDT Günlük Grafiği Kaynak: TradingView

Chainlink güçlü bir yükseliş eğilimi gösterdiği sırada, Oracle sistemleri için bir ağ olarak çalışan rakibi Band, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 12.44 $’a kadar çıktı ve %50’lik bir artış gösterdi.

Chainlink Rallisinin Ardında Ne Var?

LINK’in ani yükselişi, büyük olasılıkla vadeli işlem piyasasındaki kısa vadeli sözleşmelerin çoğalmasından kaynaklandı. Link sürekli olarak yükselirken, fonlama oranı %-0.02’de kaldı.

Kripto vadeli işlemler piyasası, piyasanın dengeli olmasını sağlamak için “finansman” adı verilen bir mekanizma kullanır. Pazar, alıcıları doğru bir şekilde yönlendirirken, aynı zamanda alıcılar satıcıları teşvik etmek durumundadır.

Örnek olarak, Binance Vadeli İşlemler’de Chainlink’e kısa vadeli işlem yapan çok sayıda kullanıcı varsa, fonlama oranı negatife dönecektir. Bu durumda, kısa vadeli sözleşme sahiplerinin ve satıcıların pozisyonlarını korumak için uzun vadeli sözleşme sahiplerine ödeme yapması gerekir.

Geçtiğimiz birkaç saat boyunca, LINK fiyatı yükseldi ve Binance Vadeli İşlemlerindeki fonlama oranı negatif kaldı. Bu, fiyat yükselirken birçok tüccarın kısa vadeli sözleşme yaptığının bir göstergesidir.

Sürekli olarak kısa vadeli sözleşme döngüsü, bir sıkışıklığa sebep oldu ve bu da satın alma talebini artırdı.

Benjamın Blunts mahlaslı bir tüccar, LINK’in teorik olarak kısa vadeli işlemlere hitap ettiğini ve piyasa duyarlılığından bu durumun yaşandığını vurguladı.

Blunts konu hakkında şunları söyledi

Aslında kısa süre içinde kısa vadeli pozisyon aramaya başlamıştım, ancak görünüşe göre herkes benim yaptığım şeyi yapıyor. Bu yüzden sanırım bir kez daha yükseliş eğilimini bekleyeceğim. Şu anda en güçlü ve en hızlı atın önünde durmak ile ilgilenmiyorum.

Zeus Capital ve LINK

Görünüşe göre Zeus Capital, LINK ile ilgili manipülatif yorumlar paylaşmış. Firmanın 9 Ağustos tarihinde paylaştığı bir yazı ise şu şekilde:

Hızlı zengin olma hikayesi, manipülasyonun gerçek göstergesidir. Yalnızca LINK’lerinizi 0 $’a ulaşmadan önce satarsanız kazanabilirsiniz.

“Light” isimli bir kripto para birimi yatırımcısı, bu açıklamadan sonra Zeus Capital’in görünüşe göre ciddi oranda kısa vadeli pozisyonunun olduğunu ileri sürdü.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum Geliştiricileri %51 Saldırılarından Endişeli!

Ethereum geliştiricileri, potansiyel %51 saldırıların önüne geçmek için fikirlerini paylaştı.

Yayın:

-

ethereum geliştiricileri

Cuma günü yapılan Core Devs toplantısında, Ethereum geliştiricileri, başarılı %51 saldırılarını önleyebilmek için alınması gereken potansiyel önlemleri tartıştı.

Tartışma, bu hafta Ethereum Classic’e yapılan saldırı dolayısıyla konuşuldu.

Tartışma esnasında, Ethereum geliştiricileri bu saldırılara karşı ek önlemler alıp almamalarını ve bu tür önlemlerin nasıl uygulanması gerektiği hakkında konuştu.

Düzenleme Sınırını Aşağı Çekmek

Blockchain’in yeniden düzenlenmesine karşı potansiyel bir önlem olarak, blockchain geçmişini her noktadan sonra kayıt edecek bir node düzeyinde kontrol noktaları oluşturmaktır. Bu kontrol noktasının ötesinde önerilen herhangi bir blockchain değişikliği nodelar tarafından reddedilecektir.

Blockchainin yeniden düzenlenmesi, yaygın olarak kabul edilen versiyondan daha yüksek miktarda hash gücüne sahip alternatif bir blockchain madenciliğine dayanıyor. Nakamoto konsensüsünün kuralları nedeniyle, daha yüksek bir çalışma kanıtına sahil olan zincir, nodelara yayınlandığında otomatik olarak orijinalinin yerini alır.

Geth istemcisinin geliştiricisi Peter Szilagyi, yazılımın 90.000 bloktan veya iki haftadan daha derin yeniden yapılanma süreçlerini zaten reddettiğini söyledi. Ancak bu durum, ETC’de yaklaşık 4.000 blok üzerinen gerçekleşen saldırıdan çok daha yüksek olarak kayıtla geçti.

Bu eşimin düşürülmesi benzer saldırandan korunmaya yardımcı olabilirken, OpenEthereum’dan Alexey Akhunov, çok düşük sınırların beklenmedik sonuçlara yol açabileceğini belirtti.

Önlemler Etkisiz Olabilir

ETC blockchain’inin derinliğin kısmi olarak daha önceki saldırılar dolayısıyla belirgin durumda. Bu durum, borsaların mevduatları kabul etmesi için onay eşiğini büyük ölçüde yükseltmesine sonuç oldu.

Szilagyi, Ethereum için binlerce bloğa gerek olmadığını söyledi. Merkezi olmayan borsalar, işlemleri sansürleyerek ve yalnızca birkaç bloğun yeniden düzenlenmesi ile bilgisayar korsanları kazanç sağlayabilir. Ayrıca düşük bir kontrol noktası sınırı ayarlamak, önemli kullanılabilirlik sorunlarına sebep olabilir.

Slizagyi sözlerine şöyle devam etti:

Ağda %51 saldırısı olduğunu kabul ettiğimizde birçok şeyin bozulmaya başladığını vurgulamak istedim.

Ethereum geliştirici şirketi PegaSys’dan bir geliştirici olan Tim Beiko, ETC’nin durumunun farklı olabileceğini söyledi. Çok daha küçük ve daha az değerli bir blockchain olması sebebiyle, %51 saldırısını yapmak daha kolaydır.

Tartışmanın sonunda, geliştiriciler sorunların üzerinde durmayı ve Ethereum’un dayanıklılığına yönelik potansiyel iyileştirmeler üzerinde durmayı kabul etti.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.