Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69035.01
0.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3751.43
-0.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.68
-1.80%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603.1
0.07%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Liquid’in COO’su ZEC İçin Yeşil Işık Yaktı!

Liquid, Zcash’i delist ettikten sonra, yasal mevzuatlar açısından bir problem çıkmazsa ZEC’in tekrar listelenebileceğini söyledi.

Clock
Paylaş
Liquid’in COO’su ZEC İçin Yeşil Işık Yaktı!

Liquid’in yasal mevzuatlara uygunluk amacıyla, gizlilik odaklı kripto para ZEC’i delist ettikten sonra, gelecekte yaşanabilecek olası bir listeleme işlemine karşı olmadıkları belirtildi.

728×90 muhabbit - Liquid'in COO'su ZEC İçin Yeşil Işık Yaktı!300x250 muhabbit - Liquid'in COO'su ZEC İçin Yeşil Işık Yaktı!

Liquid’in COO’su Seth Melamed, 25 Temmuz’da verdiği bir röportajda, “ZEC ile ilgili ticari hizmetleri geçici olarak durdurma kararımız ile ilgili, ZEC’in ticaretine devam etmek için önce hem endüstriyel çalışma gruplarından hem de MAS’tan daha fazla rehberlik hizmetleri istiyoruz” dedi.

Seth Melamed sözlerine şu şekilde devam etti:

Diğer sanal varlık hizmet sağlayıcıları ile konuşurken, ZEC’i listeleyecek herhangi bir borsanın Ödeme Hizmetleri Yasası’na uyduğunu gözlemleyemedik. Liquid, ZEC’i listeleyebileceği netlikleri elde ettikten sonra, ZEC’i gelişen Liquid ekosistemine katmak istiyoruz.

Zcash ve Diğerleri Delist Edildi

Zcash’in üst kuruluşu, Electric Coin Company, 22 Temmuz tarihinde Liquid’in ZEC’i delist etme planları hakkında bir tweet attı. Ayrıca raporlara göre, Zcash ile birlikte 27 ayrı kripto para birimi Liquid borsası üzerinde delist edildi.

Delist hareketinin temel amacı ise, Liquid’in Singapur’dan düzenleyici onaylar ile birlikte bir lisans edinme isteği.

Melamed’in, MAS ve hizmet sağlayıcıları ile gizlilik paralarının listelemeleri hakkında birden çok oturum yaptığı bilinen bir durum.

Ayrıca MAS, tüm sanal varlık hizmet sağlayıcılarından FATF’ın fon bildirgelerine ve AML / CFT direktiflerine uymak için bir plan yapmasını zorunlu kıldı.

Gizlilik Sağlayan Varlıklar İzlenebilirlik Konusunda Çelişkili

Anonim kripto varlıkları olarak da bilinen gizlilik tokenları, işlemleri gizlemek için her türlü çabayı gösterir ve kullanıcı gizliliğini korumak için veri izleme eksikliğine sebep olur. Ancak düzenlemeler, kripto varlıkların izlenebilirliğini şart koşuyor.

Bununla birlikte Liquid, kumar ve pornografi endüstrilerine odaklanan varlıkları da delist edecek. Ayrıca Melamed konu hakkında, “MAS, bize hiçbir zaman bir tokenin ismini vermedi. Elimizde yasal mevzuatlar ve raporlar var, bu raporlar ile birlikte bize sorun çıkartabilecek tokenları inceleme altına alıyoruz.” dedi.

Bununla beraber Melamed, Liquid borsasının ZEC’de dahil olmak üzere delist ettiği varlıkların, hacim düşüşüne gidebileceğini işaret etti.

Kripto endüstrisine giren yasal gereklilikler ile birlikte, ZEC gibi kullanıcılarına mükemmel gizlilik sağlayan tokenların, yasal mevzuatlara asla uyum sağlayamayacağı aşikar.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar