BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Japon Borsası Zcash’i Delist Ediyor!

Japon kripto para borsası, Singapur pazarına girebilmek için Zcash’den vazgeçme kararı aldı.

Yayın:

-

Liquid

Japon kripto para borsası Liquid, Singapur’da faaliyet göstermek adına gizlilik odaklı kripto para birimi Zcash’i (ZEC) delist ettiği belirtiliyor.

Zcash’i geliştiren Electric Coin şirketi, 22 Temmuz tarihinde bu gelişmeyi Twitter hesabından kullanıcıları ile paylaştı. Electric Coin’e göre Zcash, 28 diğer token ile birlikte Liquid borsasından çıkarılacak.

Son zamanlarda CryptoCompare’in yaptığı araştırmalara göre, üst düzey borsalar arasında 6. sırada yer alan Japon borsası Liquid, Zcash’i delist edip etmeyecekleri konusunda herhangi bir resmi açıklama yapmış durumda değil.

Zcash Geliştiricilerine göre Zcash AML ve CFT Düzenlemelerine Uyuyor

Electric Coin şirketine göre, Liquid’in lisans alma sürecini başlatmak için aldığı bu karar, “alelacele ve dikkatsiz bir şekilde” alınmış.

Zcash, gizlilik odaklı doğasına rağmen Zcash’in Kara Para Aklama Önleme (AML) ve Finansal Terörizm ile Mücadele (CFT) ile “tamamen uyumlu” olduğunu vurguladı. Ayrıca Electric Coin şirketi,  Singapur Parasal Yetki kurumunun Aralık 2019 senesindeki bildirisine uygun oldukları konusunu da vurguladı.

Liquid’in yakında Zcash’i delist etme kararını tersine çevireceğini umduğunu belirten Electric Coin Şirketi sözlerine şöyle devam etti;

Bunun gibi benzer bir işlem yapan başka bir borsaya şahit olmadık. Zcash’in düzenleyici çerçevelere nasıl uyum sağladığını ve AML/CFT yükümlülüklerine nasıl uymaları gerektiğini daha iyi anlamak isteyen borsalara her daim yardım etmeye hazır durumdayız.

Zcash Nedir?

Zcash, Monero (XMR) gibi, gizlilik odaklı en popüler kripto para birimlerinden biridir. Bitcoin gibi kripto paraların blockchainleri aksine Zcash, kullanıcıların işlemleri hakkında özel bilgileri seçici bir şekilde açıklanmasına izin vermek amacıyla tasarlanmıştır. Zcash işlemlerinin %99’undan fazlasının izlenebilir olduğunu iddia eden bazı araştırmalara ve raporlar ile birlikte, görünüşe göre Coinbase gibi hatrı sayılır borsaların Ağustos 2019’da yaptığı gibi Zcash’i delist etmek gibi bir eğilimi var.

Bir diğer taraftan Nisan 2020’de Bitstamp, Zcash’i, düzenleyici riskler sebebi ile kendilerini gizlilik özellikli kripto paralardan uzaklaştıran borsalara rağmen, listelemeyi planlıyordu.

Zcash’in iddia ettiği durumlara bakacak olursak, Zcash’i delist etmiş ve etmek için hazırlık yapmakta olan bir çok borsa var. Bu durumda Zcash’in sunduğu çözümlerde bir problem olabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Ethereum Kullanıcılarını Üzecek Gelişme! Maliyetler Sonrası Borsalardan Yeni Adım!

Bazı kripto para borsaları artan maliyetler sebebiyle çekim komisyonlarını artırmak zorunda olduğu açıkladı.

Yayın:

-

Ethereum Kripto para

Ethereum tarafında maliyetlerin artması sebebiyle kullanıcıları üzecek gelişmeler yaşanıyor.

Bildiğiniz üzere 2020 itibarıyla Ethereum tarafından DeFi uygulamalarının kullanımının artması ile birlikte ağ trafiği ciddi derecede artmıştı.

Yeni gelen haberler ise kullanıcıları üzecek cinsten.

Bazı kripto para borsaları artan maliyetler sebebiyle çekim komisyonlarını artırmak zorunda olduğu açıkladı. Önümüzdeki saatlerde diğer kripto para borsaları da benzer önlemler almak durumunda kalabilir.

Japonya merkezli kripto para borsası Liquid ise ilk açıklama yapan borsalardan biri. Az önce atılan tweet ile borsa Ethereum ve tokenleri için çekim komisyonlarının arttırıldığını açıkladı.

Yükselen Gas fiyatları sebebiyle adımın atıldığını belirten kripto para borsası, durumun geçici olduğunu belirtmiş durumda. Ancak maliyetlerin azalmaması halinde ücretler kalıcı hale gelebilir.

Ethereum üzerinde transfer maliyetlerinin oldukça yükselmesi kullanıcıları diğer blockchain ağlarına itebilir mi?

DeFi ekosistemi artık Ethereum’a sığmıyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde merkezsiz borsa projesi Serum’u duyuran FTX, yeni platformunu Solana (SOL) üzerine kurmuştu. DeFi ekosistemi farklı blockchainlere kayabilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum’da Madenci Gelirleri Rekor Kırdı! Transfer Ücretleri Daha Ne Kadar Artacak?

Güncel verilere göre madenci gelirlerinin yüzde 40’ından fazlası gerçekleştirilen transferlerden gelmekte.

Yayın:

-

Ethereum Kripto Para

Ethereum (ETH) madencilerinin gelirlerinin yüzde 42’si transfer ücretlerinden oluşmaya başladı.

Bildiğiniz üzere madenci gelirleri transfer ücretleri ve blok ödülleri olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleşmekte. Ethereum ağındaki aktif kullanım sonucu son dönemde transfer sayısında büyük artış yaşanırken, transferlerden elde edilen gelir noktasında da sert bir artış yaşanmış durumda.

Güncel verilere göre madenci gelirlerinin yüzde 40’ından fazlası gerçekleştirilen transferlerden gelmekte.

Kripto para dünyasının en yoğun kullanılan ağlarının başında gelen Ethereum stablecoinlere ev sahipliği yapmanın yanında, 2020 yılında büyük patlama yaşayan merkezsiz uygulamaların da (DeFi) neredeyse tümüne ev sahipliği yapmakta.

Merkezsiz uygulamaların kullanımın artması ile birlikte zaten yoğun olan Ethereum ağı trafiği gittikçe yoğunlaşmaya devam ediyor. Merkezsiz borsaların yanında lending ve yeni moda farming uygulamalarının da dahil olması ile birlikte transfer ücretlerinde müthiş bir artış yaşanmış durumda.

Yukarıdaki grafikte de gözlemleyebileceğiniz gibi 2020 bahar ayları itibariyle düzenli olarak artış gösteren transferlerden elde edilen madenci gelirleri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda. Sadece 6 ay önce yüzde 5’lik bir kısım ücretlerden gelirken transfer gelirleri neredeyse 8 katına çıkmış durumda.

Ethereum 2.0 güncellemesinin ışığında, ağın bu kadar aktif kullanılması ile birlikte birkaç ay içinde büyük bir fiyat artışı yakalayan Ethereum yükselişine devam edecek mi?

Aktif kullanım ile birlikte ağda işlem gerçekleştirmek oldukça maliyetli hale gelmiş durumda. Ethereum 2.0 güncellemesi transfer maliyetlerindeki sorunu çözebilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.


Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184

Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184