BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Litecoin LTC Fiyat Analizi 13.11.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz (13.11.2020). Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Fiyat Analizi No 5: Litecoin (LTC)

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin LTC’yi inceleyeceğiz. Aslında Litecoin fiyat analizini dün hazırlayacaktım. Ancak biraz rahatsızlandığım için bugüne ertelemek durumunda kaldım. Twitter’dan ve diğer sosyal medya ortamlarından çok sayıda geçmiş olsun mesajı aldım bunlar için de çok teşekkür ederim hepinize.

Litecoin LTC fiyat grafiği 13.11.2020. 3 günlük grafik veriler FTX borsasından alınmıştır

Fiyatlar yükselmeye başladıkça ve grafiklerde yeni tepeler oluşturmaya başladıkça biz de direnç bölgelerini bulabilmek için grafiklere daha geniş perspektiflerden bakmaya başlıyoruz. Üstteki grafiğimizde her mum 3 günlük zaman dilimini temsil etmekte. Gördüğünüz üzere fiyat şuan bir direnç bölgesinde. Bu bölgeyi yaklaşık 5-6 gün önce de test etmiştik(bu grafikte 2 mum öncesi). Bu bölgeyi daha ayrıntılı açıdan yani daha küçük zaman diliminde de inceleyeceğiz. Şu an bu bölgeyi kırması bana biraz zor göründü açıkçası (Ama düzgün bir yapı oluşmadan bu düşünceme göre işleme girmem). Eğer bu bölgeden ret yiyip 52 dolar bölgesine gelirse harika olacağını düşünüyorum. Zaten 52 dolar bölgesine önceki fiyat analizi yazılarımda da değinmiş ve çok güzel çalıştığını belirtmiştim. Bu 52 dolar bölgesinden tepki alıp tekrar bu mavi alana (yani şu an üzerinde durduğumuz direnç bölgesi) gelirse o zaman burayı kırması çok daha kolay olacaktır.

Litecoin LTC fiyat grafiği 13.11.2020. 4 saatlik grafik veriler FTX borsasından alınmıştır

Dört saatlik grafikte baktığımızda ise bugünkü yükselişle fiyat 5-6 gün önceki tepeyi hızlıca geçti. Ancak RSI bir önceki tepenin altında. Bu durum şu an sadece bir RSI uyumsuzluğu ihtimalini anlatır. Fiyat daha da yükselir ve RSI da haliyle onu takip ettiğinde bu RSI uyumsuzluğu ihtimali ortadan kalkar. Ancak burada lokal bir tepe oluşursa bu ihtimal daha da kuvvetlenecektir. Ayrıca unutmayın şu an günlükte bir direnç bölgesindeyiz.

Son olarak toparlarsak, günlükte direnç bölgesindeyiz ve buradan ret yemesi olası bu durumda kullanacağımız destek bölgeleri 2. grafikte mevcut. Diğer yandan fiyat burayı kırarsa güçlü bir direnç aşılmış olacaktır. Bu durumda ise retest bekleyip orada işleme girmek daha sağlıklı olacaktır.

Yukarıda size muhtemel iki senaryoyu da verdim. Bir traderın yapması gereken şey muhtemel senaryoları belirleyip bunlar için planlarını hazırlamasıdır. Her türlü senaryo için planlarınız hazırsa fiyatın ne yöne gittiği umrunuzda olmaz. Çünkü siz zaten bunun için önceden hazırlıklı olmuş olacaksınız.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Gizlilik Tokenlarına Elveda mı Demeliyiz?

Gizlilik tokenlerinin sonu mu geliyor?

Yayın:

-

Gizlilik

Kripto analı firması CipherTrace Cuma günü, gizlilik tokeni Monero için işlemleri takip edebilen bir teknoloji için iki patent başvurusunda bulunduğunu duyurdu.

CipherTrace’in 20 Kasım’da yayınladığı bir blog gönderisinde firma, patentlerin, finansal araştırmalara yardımcı olmak için Monero’nun (XMR) işlem akışını izlemek için adli araçları, işlemleri puanlamak için istatistiksel ve olasılık yöntemleri ve ayrıca olası cüzdan sahiplerini sınıflandırmayı içereceğini belirtti. Tüm bunlar, çalıntı veya yasadışı yollarla kullanılan XMR’ı takip etmek için üretilen araçlar olarak görünüyor.

Blogda yazan gönderi, “CipherTrace’in Monero izleme yetenekleri, Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcıları’nın kullanılan gizlilik paralarının cezai kökenlere sahip olup olmayacağını belirlemelerine olanak tanıyacak ve gerekli düzenlemelere göre müşteri işlemlerini uygun şekilde risk altına almalarına olanak sağlayacak.” diyor.

Bitcoin (BTC), birçok darknet pazar kullanıcısı için hala tercih edilen bir araç olsa da, XMR gibi gizlilik tokenleri giderek popülerleşiyor. Kolluk kuvvetleri, Monero’nun izini sürebilmek için henüz güvenilir bir yol belirlemedi. Bu yüzden CipherTrace gibi firmaların eline fırsat geçmiş durumda. Belirtilenlere göre şirket, 2019 yılının başından bu yana XMR işlemlerini izlemek için çalışmalar yapıyor.

CipherTrace’in CEO’su Dave Jevans, Ağustos ayında, şirketin Monero işlemlerini izlemek için bir araç geliştirdiğini söylemişti. Böyle bir araç potansiyel olarak suç soruşturmalarını destekleyebilir ve kara para aklama olaylarını azaltabilir.

Şirket, Monero izleme araçlarını ABD İçişleri Bakanlığı ile geliştirilen bir projenin parçası olduğunu belirtiyor. Ancak Bakanlık, XMR’ı takip etmenin bir yolunu arayan tek kurum değil. Bildiğiniz gibi IRS, Monero’yu takip edebilen herkese 625.000 $’a varan ödül vereceğini duyurmuştu.

CipherTrace’in izleme araçlarının yetenekleri henüz onaylanmış durumda değil. Bir Monero temsilcisi, geçtiğimiz aylarda, “şirketlerin Monero işlemlerini izleyebileceklerine dair iddialardan çok şüphe duydularını” ve bunu yapan herhangi bir firmanın “cüzdanları izleme olasılıklarının düşüş olacağını” söylemişti.

Tüm bunlarla beraber, Monero’nun son 24 saat içindeki fiyatı %3.6 oranında düşüş gösterdi.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

FTX Üzerinde FTT Staking İşlemleri Başladı! Referans Geliri Artıyor!

Yapılan açıklamada staking yapan kullanıcıların ekstra birçok fayda elde edebileceği belirtiliyor.

Yayın:

-

ftx

Kripto türev borsası FTX CEO’su Sam Bankman-Fried tarafından yapılan duyuru ile birlikte, FTX üzerinde FTT için staking işlemlerinin başladığı açıkladı.

Yapılan açıklamada staking yapan kullanıcıların ekstra birçok fayda elde edebileceği belirtiliyor.

İLK 100 KRİPTO PARA BİRİMİ

Sabit olarak yüzde 30 olan referans gelirleri, staking işlemleri ile birlikte yeniden revize edildi. Böylece referans gelirleri yüzde 25 ile yüzde 40 arasında değişiklik gösterecek.

Buna göre FTT staking işlemi gerçekleştirmeyen kullanıcılar yüzde 25’lik bir referans gelirine sahip olacak. 25 FTT stake eden kullanıcılar ise referanslarından yüzde 30’luk gelire sahip olacak. 1000 FTT stake eden kullanıcılar yüzde 32’lik gelir elde ederken 1 Milyon FTT stake eden kullanıcılar yüzde 40’lık bir gelir fırsatına kavuşacak.

Ek olarak staking ile birlikte piyasa yapıcı komisyonlarında da değilikliğe gidiliyor.

Hisse Listelemelerinde Bonus Oy Hakkı Verilecek

FTT stake eden kullanıcılara hisse senedi listelemelerinde bonus oy hakkı verilecek. Buna sayede FTT stake eden kullanıcılar ekstra oy hakkına sahip olacak.

SRM Airdrop Ödüller

FTT stake eden kullanıcılara ekstra SRM “airdrop”u verilecek. SRM tutan kullanıcılara verilen airdrop oranında değişikliğe gidilmiş durumda. Yüzde 2.5 ile yüzde 12.5 arasında değişen airdrop oranı, stake miktarına göre değişmekte.

Siz FTT tutuyor musunuz?

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.