Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68550
0.96%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3865.59
0.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.34
1.38%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603
0.80%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Macaristan Merkez Bankası, Green Asset Wallet’a Katıldı!

Macaristan, yeşil bir dünya için kolları sıvadı.

Clock
Paylaş
Macaristan Merkez Bankası, Green Asset Wallet’a Katıldı!

Macaristan Merkez Bankası (MNB), güvenilir ve karşılaştırılabilir bir raporlama çözümü olarak Green Asset Wallet’a katıldı.

Magyar Nemzeti Bank, iklim değişikliği ve diğer çevre sorunları ile ilişkili riskleri azaltmak için 2019 yılında kapsamlı yeşil programını başlattı. Bu programın ana şartlarından biri, kendilerine ayrılmış yeşil tahvil portföyleridir. Banka, GAW platformuna katılmayı ve yeşil tahvil piyasasındaki öncü rollerini sürdürme yolunda bir adım daha ileri gitmeyi düşünüyor.

728×90 muhabbit - Macaristan Merkez Bankası, Green Asset Wallet'a Katıldı!300x250 muhabbit - Macaristan Merkez Bankası, Green Asset Wallet'a Katıldı!
image 2 1024x576 - Macaristan Merkez Bankası, Green Asset Wallet'a Katıldı!

Kolayca elde edilebilen, güvenilir ve karşılaştırılabilir, etki verilerinin yokluğunda, yeşil finans genellikle bir duyar kasmaktan başka bir şey değildir.

Fakat daha fazla piyasa katılımcısının bunu fark etmesini ve ihraç öncesi verileri değil, aynı zamanda elde edilen gerçek etkiyi de vurgulamasını istiyoruz.

Atilla Tapaszti – Macaristan Merkez Bankası Portföy Yöneticisi

MNB, 12 Ekim 2020’de Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile Orta Avrupa Yeşil Finans Konferansı’nı ortaklaşa düzenledi. Sanal tartışmalar, bölgenin COVID sonrası yeşil toparlanmasına ve Orta Avrupa’daki finans piyasalarında sürdürülebilir değer önermelerinin nasıl destekleneceğine odaklandı.

Konferans, akademi ve uygulamadan büyü ilgi gördü ve merkez bankalarının rolüne özel olarak düşük karbonlu ekonomilere geçişi tartışmak için bir alan sağladı. Sunulan farklı araştırma perspektiflerinin çeşitliliği, finansal sistemi yeşillendirmek ve bunu desteklemek için yapılan araştırmaların ne kadar önemli olduğunu gösterdi.

Bildiğiniz üzere Chromia Blockchain tarafından desteklenen GAW, finansal etkileri doğrulayan ve raporlayan ilk çevre dostu platformdur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar