Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63267.33
2.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3471.61
1.30%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.67
-2.87%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $413.9
0.95%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Madencilik Şirketi Blockcap Rekor Miktarda Gelir Elde Etti!

Şirket 2021 yılı ilk çeyreğinde 30 milyon dolar değerinde Bitcoin üretti.

Clock
Paylaş
Madencilik Şirketi Blockcap Rekor Miktarda Gelir Elde Etti!

Austin merkezli madencilik şirketi Blockcap, Bitcoin ( BTC ) geliri açısından 2021 yılı birinci çeyrek kazancını açıkladı. Şirket sahip olduğu 12.176 madencilik cihazından ilk çeyrekte yaklaşık 30 milyon dolar (544 BTC) değerinde Bitcoin üretimi yaptı.

Binance BannerBinance Banner

Şirket, önümüzdeki dönemlerde daha fazla madencilik cihazı alarak üretimini artırmak istiyor. Bu kapsamda da Blockcap, gelecek yıla kadar 43.000 adet Bitcoin madencilik cihazının tamamen kullanılabilir şekilde konuşlandırılmasını umduğunu söylüyor. Şirket geçen yıl kurulduğundan bu yana, bugünün döviz kurları ile hesaplandığında toplam 1.600 BTC yani 88 milyon $’lık madencilik yaptı.

Blockcap’in kurucusu Darin Feinstein, şirketin şu anki durumu ile ilgili şu açıklamada bulundu:

“Blockcap, yalnızca ABD’de değil, aynı zamanda kendi eyaletimiz olan Teksas’ta ve memleketimiz Austin’de de blok zincir endüstrisinde daha fazla iş yaratmak için tasarlanmış agresif bir büyüme stratejisine sahip.”

Feinstein ayrıca, firmanın ABD’yi bir blok zinciri ve Bitcoin madenciliği teknolojisi merkezi haline getirmeye kararlı olduğunu dile getiriyor. Blockcap kurucusu ayrıca, hâlihazırda yürütmekte oldukları Bitcoin madenciliği işinin birkaç büyük Kuzey Amerika merkezli şirketten daha iyi performans gösterdiğini iddia ediyor.

Blockcap kurucusu ayrıca, blockchain teknolojisinin ve kripto para birimi çözümlerinin yalnızca ABD’de istihdam fırsatları yaratmadığını, aynı zamanda bu teknolojinin her sınırda bankaya ulaşımı olmayan kişilere de yardımcı olduğunu belirtiyor. Bu durum ile ilgili olarak da şu açıklamayı yapıyor:

“Şu anda banka hesaplarına erişimi olmayan yaklaşık 60 milyon Amerikalı ve aynı zamanda yine aynın durumda olan küresel olarak yaklaşık 1,7 milyar insan var. Biz Blockap olarak, blok zinciri endüstrisinin bir bütün olarak bu bankaya ulaşımı olmayan insanlara finansal sisteme erişim için gerekli kritik teknolojiyi sağlayacağına yürekten inanıyoruz.”

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar