Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60761.1
6.56%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3305.12
2.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.59
-0.77%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $409.3
3.80%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

SON DAKİKA

MakerDAO Kurucusu Nikolai Ölü Bulundu!

Sadece 4 gün önce MakerDAO portföyünde bulunan USDC stablecoinlerinin büyük bir kısmını (1,6 milyar dolar) Coinbase Prime platformuna taşımıştı.

Clock
Paylaş
MakerDAO Kurucusu Nikolai Ölü Bulundu!

Polis bürosu yetkililerinin bildirdiği habere göre, 28 Ekim Cuma sabahı Condado’daki Ashford Hastanesi’nin arkasındaki sahilde deniz akıntıları tarafından sürüklenenen 29 yaşlarında bir adam cesedi bulundu.

Kimliğini Nicolai Arcadie Muchgian olarak açıklayan yetkililer, kurtarma ekiplerinin artık hayati belirtiler göstermeyen cesedi denizden kurtardıklarını bildirdi.

Binance BannerBinance Banner

MakerDAO kurucu ortağı olarak tanınan Nicolai, alttaki tweetin yayınlanmasından sadece 4 gün önce MakerDAO portföyünde bulunan USDC stablecoinlerinin büyük bir kısmını (1, 6 milyar dolar) Coinbase Prime platformuna taşımıştı.

MakerDao kurucusu tweetinde; CIA, Mossad ve Pedo elitlerinin Porto Riko ve Karayip adalarından bir tür seks kaçakçılığı tuzağı şantajı yaptığını ve casus olan eski sevgilisinin yerleştirdiği bir dizüstü bilgisayarla da kendisini suçlayacaklarını hatta ölümüne işkence edeceklerini söylemişti.

Tether’in yaratıcılarından Craig Sellars’a göre Nikolai, BitShares’e katkıda bulunmak da dahil olmak üzere kripto varlık alanında uzun bir kariyeri olmasına rağmen, kripto para sektöründe pek bilinmiyordu. Boğulmadan birkaç gün önce tehdit edildiğini kamuya açık şekilde yazdığı halde birçok kişi onun adını ilk kez duydu.

Eski Ethereum Vakfı çalışanı Hudson Jameson Blockworks’e verdiği basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Nikolai, DeFi ve DAO’lar dahil olmak üzere Ethereum’un en hayati yeniliklerinin çoğunun çok önemli bir parçasıydı. Bugün birçok kişi onun yenilikçi ruhunu ve iyi kalbini yansıtıyor. Camiamızda çok özlenecek”

Merkeziyetsiz finans ve ilk bilinen geliştirici bloklara erken katılımını hatırlayanlar sosyal medyada Nikolai’ın ölümünden duydukları üzüntüyü dile getirdiler.

İlginizi çekebilir: MakerDAO Nedir?

MakerDAO, herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan kripto para birimlerinin ödünç verilmesine ve ödünç alınmasına izin vermek için Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş merkezi olmayan bir organizasyondur.

DeFi hareketinin bir parçası olan MakerDAO, kendisini, kripto para ekonomisine istikrar getirmeye adanmış merkezi olmayan bir organizasyon olarak tanımlıyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için sayfamızı takip edebilirsiniz: https://twitter.com/Muhabbitcom

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar