Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66018
0.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3396.2
-2.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.03
-3.10%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $581.5
-0.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Martin Green: Bireysel Yatırımcılar Satıyor, Kurumsal Yatırımcılar Alıyor!

Bitcoin tarafında geçtiğimiz hafta sonunda yaşanan kayıplar neredeyse tamamen toparlanmışken, kurumsal yatırımcıların alımlara devam ettiği belirtiliyor.

Clock
Paylaş
Martin Green: Bireysel Yatırımcılar Satıyor, Kurumsal Yatırımcılar Alıyor!

Bitcoin tarafında geçtiğimiz hafta sonunda yaşanan kayıplar neredeyse tamamen toparlanmışken, kurumsal yatırımcıların alımlara devam ettiği belirtiliyor.

728×90 muhabbit - Martin Green: Bireysel Yatırımcılar Satıyor, Kurumsal Yatırımcılar Alıyor!300x250 muhabbit - Martin Green: Bireysel Yatırımcılar Satıyor, Kurumsal Yatırımcılar Alıyor!

An itibarıyla 38,000 $’ın üzerinde seyreden Bitcoin, yüzde 9’luk bir artış ile yoluna devam ediyor.

Hafta sonundaki dip seviyeden oldukça uzak olan bu seviye, 30,000 $ seviyelerinden alım yapmayan kullanıcılar için adeta hayal kırıklığı olmuş durumda.

Cambrian CEO’su Martin Green’e göre alımların büyük kısmı kurumsal yatırımcılar tarafından gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Kurumsal yatırımcılar “dönemsel dip” olarak tabir ettiğimiz bölgelerden alımlarına devam ediyor. Gördüğünüz gibi “dip” bölgeden hızlı bir dönüş gözlemledik.

Bitcoin için finansal hizmet sağlayıcısı NYDIG’e göre de hafta sonundan beri alımların büyük kısmı kurumsal yatırımcılar tarafından gerçekleştiriliyor. Firma tarafından yapılan açıklamada; kurumsal yatırımcı portföylerinin, bu düşüşü bir alım fırsatı olarak yorumladığı belirtiliyor.

Coinbase verilerine göre de bireysel yatırımcı tarafında “düşüş” beklentisinin daha yüksek olduğu ve alım tarafının sadece yüzde 38’inin bireysel yatırımcılardan oluştuğunun altı çiziliyor.

İki hafta önceki Coinbase alım-satım oranlarında yüzde 60’lık bir oran mevcut iken, pazar günü yüzde 38’e doğru yaşanan düşüş, bir kar satışı yapıldığını gösteriyor.

Screen Shot 2021 01 14 at 14.20.18 1200x437 - Martin Green: Bireysel Yatırımcılar Satıyor, Kurumsal Yatırımcılar Alıyor!

Sizce önümüzdeki dönemde kurumsal yatırımcı alımları Bitcoin fiyatını daha da yukarı taşıyacak mı?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar