Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60082.15
2.52%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3200.29
1.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.78
0.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $538.1
1.64%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Mawson Madencilik Kapasitesini Artırmayı Düşünüyor!

Mawson, Georgia’daki madencilik kapasitesini 2021’in sonunda 2.000 PH/s’ye çıkaracak!

Clock
Paylaş
Mawson Madencilik Kapasitesini Artırmayı Düşünüyor!

ABD’de halka açık bir Bitcoin madencilik şirketi olan Mawson Infrastructure Group, ABD’nin Georgia eyaletindeki madencilik kapasitesini 300 MW’a kadar artırmayı planladığını açıkladı.

Pazartesi günü duyuruyu yapan Mawson, Georgia’daki madencilik kapasitesini 2021’in sonunda 2.000 PH/s’ye, 2022’nin sonunda ise 5.000 PH/s’ye çıkarmayı planladıklarını belirtmiş durumda.

728×90 muhabbit - Mawson Madencilik Kapasitesini Artırmayı Düşünüyor!300x250 muhabbit - Mawson Madencilik Kapasitesini Artırmayı Düşünüyor!

Mawson’ın bu planı, Çin hükümetinin kripto para madenciliği üzerinde yaptığı baskının bir parçası olarak nitelendiriliyor. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda Çin, kripto para madencilerinin ülkede faaliyet göstermelerini yasaklayan bir yasa çıkarmıştı.

Tüm bunlar yaşandığı sırada Bitcoin ve diğer popüler kripto paraların hash oranları ciddi bir şekilde düşüş göstermişti. Çin’de faaliyet gösteren kripto para madencileri, çok hızlı bir şekilde ülkeden çıkış yapmaya karar vermişti. Tahmin edebileceğiniz üzere aradan geçen zaman, Bitcoin ve diğer kripto paraların hash oranlara katkıda bulundu. Bunun en büyük sebebi, kripto para madencilerinin faaliyetlerini farklı ülkelerde devam ettirmesiydi.

Temmuz ayında Mawson, Georgia tesislerine tahsis edilen kapasiteyi, 100 MW’dan 400 MW’a çıkarmak için şehir yetkilileri ile müzakere yapmıştı. Açıklamalara göre Mawson’ın kWh başına 0,04 $ ödediği söylenmekte.

Mawson şirketinin baş pazarlama sorumlusu Nick Hughes-Jones’un yaptığı açıklamada, Georgia’da bulunan tesisin yılın ilerleyen dönemlerinde daha da gelişeceği söylendi. Toplamda 3 aşamaya ayrılan genişleme planının ikincisi, Eylül ayında tamamlanacak. Bunun yanı sıra üçüncü aşama ise 2021’in 4. çeyreği için planlanıyor.

Mawson Canaan ile Yeni Nesil Ekipmanlar için El Sıkıştı!

Avustralya menşeli şirketin Georgia tesislerine ek olarak kendi ülkesinde de tesisleri var. Şirket, geçtiğimiz hafta Canaan ile yeni nesil ekipmanlar adına bir anlaşma yaptığını duyurdu. Anlaşmaya göre şirket, Canaan’dan 11.760 adet yeni nesil madencilik ekipmanı satın alacak. Elde ettiğimiz bilgilere göre bu ekipmanlar 2021 ve 2022 yılı boyunca Mawson’ın ABD ve Avustralya’daki tesislerine teslim edilecek.

Bitcoin’in mevcut fiyatı ve zorluğunu göz önüne aldığımızda, Canaan’ın yeni nesil madencilik ekipmanları, kWh başına 0,04$’lık bir enerji maaliyeti ile şirkete %90’lık bir kâr marjı sunacaktır.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar