Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69960.01
-0.01%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3868.4
3.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.97
-1.43%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $610.8
-1.50%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Max Keizer, Ethereum ETF’lerini “Stake Kanıtı Dolandırıcılığı” Olarak Nitelendirdi

Clock
Paylaş
Max Keizer, Ethereum ETF’lerini “Stake Kanıtı Dolandırıcılığı” Olarak Nitelendirdi

Ünlü Bitcoin maksimalisti ve El Salvador başkanının danışmanı olan Max Keizer, Ethereum ETF’lerine ilişkin şüphelerini dile getirdi. Keizer, Ethereum’u reddederek bu durumu “hisse kanıtı dolandırıcılığı” olarak nitelendiriyor ve bu tür bir ETF’in SEC tarafından onaylanamayacağını iddia ediyor.

728×90 muhabbit - Max Keizer, Ethereum ETF'lerini "Stake Kanıtı Dolandırıcılığı" Olarak Nitelendirdi300x250 muhabbit - Max Keizer, Ethereum ETF'lerini "Stake Kanıtı Dolandırıcılığı" Olarak Nitelendirdi

Keizer’in bu yorumları, VanEck ve CoinShares gibi sektördeki diğer isimlerin Ethereum ETF‘leri hakkındaki endişeleriyle benzerlik gösteriyor. VanEck CEO’su, SEC’nin genellikle ETF tekliflerine olumsuz yanıt verdiğini belirterek Ethereum ETF’inin reddedilmesini bekliyor. CoinShares’in başkanı da Ethereum ETF’inin geleceğini belirsiz görüyor.

Altcoinlerin hepsi kayıtsız menkul kıymet statüsünde

Max Keizer, yakın zamanda SEC ile Coinbase arasındaki yasal mücadelede SEC’ye destek vererek konumunu pekiştirdi. Keizer, Ethereum ve Ripple dahil tüm altcoinlerin “kayıtsız menkul kıymetler” olduğunu söyledi. Ve bunların SEC tarafından düzenlenmesi gerektiğini vurguladı.

Kripto topluluğu, spot Ethereum ETF onayını bekliyor. Ancak SEC henüz bir açıklama yapmadı. Bu nedenle, onay süreci şu anda belirsiz. Coinpage‘in haberine göre Ethereum ETF’inin mayıs ayında onaylanmaması durumunda SEC’nin dava açabileceği yönünde ortada spekülasyonlar dolaşıyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar