Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67058
-3.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3719.87
0.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.45
-5.31%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $589.3
-3.47%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

McDonald’s Artık Bitcoin ile Ödeme Kabul Ediyor!

Ama El Salvador’da.

Clock
Paylaş
McDonald’s Artık Bitcoin ile Ödeme Kabul Ediyor!

Gelen haberlere göre fast-food şirketi McDonald’s, Lightning Network aracılığıyla kripto para birimi olarak ödemeler alacağını açıkladı!

El Salvador’un Bitcoin’i yerel para birimi olarak tanıması, El Salvador vatandaşlarına yeni ödeme yöntemleri sağlamaya başladı bile.

728×90 muhabbit - McDonald's Artık Bitcoin ile Ödeme Kabul Ediyor!300x250 muhabbit - McDonald's Artık Bitcoin ile Ödeme Kabul Ediyor!

Gazeteci Aaron van Wirdum, Salı günü El Salvador’daki bir McDonald’s restoranını ziyaret etti ve kendisine Lightning Network ağına ait bir QR kodu verildi. Bu şekilde ödeme yapan gazeteci, bunu haberleştirmeyi tercih etti.

Bu arada McDonald’s, 2019 yılı itibarıyla El Salvador’da 19 farklı restorana sahip.

Bildiğiniz gibi Lightning Network, Bitcoin işlemlerini daha ölçeklenebilir bir hale getirmek amacıyla tasarlanmış bir Layer 2 ödeme protokolüdür. Bitcoin, yatırım konusunda oldukça başarılı bir varlık olmasına rağmen, hiçbir zaman bir takas aracı olarak popülerlik kazanmadı. Bitcoin ödemeleri, Satoshi Nakamoto’nun BTC’yi elektronik para olarak tanımladığı 2008 tarihli teknik incelemesinin temelinde yer almaktaydı.

McDonald’s Sadece bir Başlangıç!

El Salvador, Bitcoin ödemelerini toplu olarak benimsenmesini düşünüyorsa, Lightning Network’e oldukça ihtiyaç duyacak. Bununla beraber, El Salvador’un Bitcoin kararı, küresel para giriş çıkışlarını düzene sokabilir. Bu sayede ülke, vatandaşlarının elde ettiği geliri artırabilir ve kripto para odaklı girişimcileri ülkeye çekebilir.

El Salvador’un Bitcoin yasası, Salı günü itibarıyla resmen yürürlüğe girdi. İlginç bir şekilde, bu haberle beraber Bitcoin ciddi bir düşüş gördü. BTC fiyatı Pazartesi ve Salı günü arasında %19 oranında düşüş göstererek 42.900 $’a kadar geriledi.

Ülkenin Başkanı Nayib Bukele, Pazartesi günü hükümetin ilk Bitcoin’ini satın aldığını da açıkladı. Ülke, Pazartesi günü itibarıyla rezervinde 550 BTC tutuyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar