Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59217.4
4.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3350.99
2.94%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.22
2.00%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $410.3
3.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

McDonald’s Şaka Yapmaya Devam Ediyor!

Bitcoin, kripto paralar, McDonald’s ve şakayı seven yatırımcılar arasında neler yaşanmış bir göz gezdirelim.

Clock
Paylaş
McDonald’s Şaka Yapmaya Devam Ediyor!

Bitcoin son günlerde piyasayı yeniden hareketlendirmeye başladı ve şimdilik 40 bin dolar bandında yerini korumayı başarıyor. Bitcoin’in güç kazanması diğer kripto paralara da yansıdı ve marketlerde yeşil rengi daha hakim olarak görüyoruz.

Bu haberin yazıldığı anlarda (06.02.2022) BTC değeri 41,655 dolar ve yatırımcılar BTC’nin daha da yükselip yükselmeyeceği konusunda heyecanlı bekleyişine devam ediyor.

Binance BannerBinance Banner

Nasıl Gidiyor Çocuklar?!

Kripto para yatırımcıları BTC’deki son yükseliş sonrası kutlamalara başladılar. Bu yükselişten önce ise ciddi bir düşüş söz konusuydu. Bilindiği gibi BTC düşüşlerinde, akıllara hemen bir firmanın ismi geliyor: McDonald’s!

McDonald's

BTC ve dolayısıyla diğer kripto paraların değerindeki düşüş, son zamanlarda Twitter kullanıcıları arasında şaka konusu olmaya başlamıştı. Birçok isim, bu düşüşler devam ederse McDonald’s’a iş başvurusunda bulunacağını söyledi. McDonald’s ise bu şakalara duyarsız kalmadı ve Twitter üzerinden bir paylaşımda bulundu.

“Nasıl gidiyor çocuklar?” temalı bu paylaşımda; “Düşüş devam ediyor ve restoranımızda çalışmaya sizleri de bekleriz” mesajı veriliyordu.

Daha fazla McDonald’s haberi için buraya bakabilirsiniz.

Michael Saylor da Şakalara Katıldı

McDonald’s esprilerine Bitcoin yatırımcısı Michael Saylor da katılmıştı. Michael Saylor, bilindiği gibi dünyanın en büyük BTC yatırımı olan firmalarından MicroStrategy’nin CEO’su.

Saylor, Twitter’dan üzerinde McDonald’s kıyafeti olan bir fotoğrafını paylaşmış ve “1992 yılından beri ne gerekiyorsa onu yapıyorum.” anlamlı bir başlık atmıştı.

Saylor ve McDonald’s ilişkisi 1992 yılına kadar geri gidiyor. Çekilen bu fotoğraf bir reklam kampanyasına ait. O zamanlar MicroStrategy henüz genç bir firmaydı ve McDonald’s ile 10 milyon dolarlık bir reklam anlaşması yapmıştı. Bu anlaşmaya göre MicroStrategy, McDonald’s için inovatif reklam uygulamaları üzerinde çalışacaktı.

Yaklaşık 30 yıl sonra bugünlerde MicroStrategy, Bitcoin yatırım politikasını benimsemiş durumda. MicroStrategy öncülüğünde Bitcoin yatırımı yapan şirketlerin sayısı çoğalarak artmaya devam ediyor. Bunlardan bazıları ise Tesla ve Block gibi devler.

McDonald’s Formasyonu

Enteresan bir başka gelişme ise, Bitcoin’in fiyat grafiğinde McDonald’s logosuna benzer bir patern çiziyor olması. BTC en son 33 bin dolara düştüğünde bu formasyon oluşmuş ve McDonald’s yukarıda bahsedilen paylaşımı o zaman yapmıştı.

McDonald's

Peki 2022 yılında gerçekten Bitcoin’de neler olacak? Tüm dünya bunun cevabını merak ediyor. Bazıları BTC’nin bu yıl içerisinde 100 bin dolar seviyelerine ulaşabileceğine inanırken, bazı kesimler ise hala Bitcoin ve türevlerinin birer “balon” olduğu düşüncesinde.

Bizler de herkes gibi merakla piyasanın nereye doğru hareket edeceğini gözlemlemeye devam ediyoruz.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar