Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59194.58
4.67%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3350.45
2.87%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.22
2.00%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $410.8
3.24%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Meksika’da Kripto Para İle Corona Virüs Bağışı Furyası

Kripto teknolojisiyle güvenli ve hızlı bağış yapma imkanı.

Clock
Paylaş
Meksika’da Kripto Para İle Corona Virüs Bağışı Furyası

Meksika’da bulunan bir kripto borsası, COVID-19 ile ilgili bağışları, kripto birim olarak toplamak için bir girişim başlattı.

Meksika menşeli kripto para borsası olan Bitso, Donadora ile iş birliği yaparak, kripto tabanlı bir bağış sistemi başlattı. Platform, COVID-19 krizinden etkilenen aileler için fon toplanmasına yardımcı olacak.

Binance BannerBinance Banner

El Heraldo de Mexico’nun 15 Mayıs’ta paylaştığı habere göre, erzak kutuların ücretleri 150 Meksika pesosu değerinde. Erzakların 4-6 kişilik ailelerin 1 haftalık yiyecek ihtiyacını karşılaması bekleniyor.

Bağış seçenekleri ise, hem itibari para birimleri ile hem de, Bitcoin (BTC) Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) gibi çeşitli kripto para birimlerini kapsıyor.

Kripto Para Bağışları Popülerlik Kazanıyor

Bölgenin yerel borsası, kripto para bağışlarının kitleleri fonlaması için çok etkili bir yöntem olduğunu belirtti. Bunun sebebi ise, merkezi olmayan bir birim olması ve bütün dünyadan insanların kolayca ve kendi inisiyatifine bağlı olarak katılabilmesi.

Bitso, ayrıca şunları söyledi;

Kripto para cüzdanları ile yapılan bağışlar hızlı, kolay ve güvenilir bir durumdadır. İşlemler saniyeler içinde gerçekleşir ve bağışınız çok şeffaf bir prosedürle ihtiyaç sahiplerine iletilir.

COVID-19 ile Mücadele Kripto Yardımı İle Devam Ediyor

Meksika, kripto para birimleri ile bağış toplama alanında bir ilk değil. Geçtiğimiz nisan ayında, İtalyan Kızıl Haç Komitesi tarafından başlatılan bir başka kripto bağış kampanyası yapıldı. Kampanyanın içeriği, İtalya’da COVID-19 ile savaşmak için gelişmiş bir tıbbi tavsiye raporu hakkındaydı. Bu kampanya dört haftada yaklaşık olarak 10.000$ kazandı.

Ayrıca Binance, BitMEX ve Stellar Vakfı’da, COVID-19 krizi ile ilgili benzer bağış programları başlattı.

 

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar