Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56821.08
7.79%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3234.78
3.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.73
1.44%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $393.3
-0.61%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Meksikalı Milyarder: Bitcoin Alın, İleride Bana Teşekkür Edersiniz!

Milyarder Salinas, Bitcoin’e yatırım yapma konusunda bazı tavsiyelerde bulundu.

Clock
Paylaş
Meksikalı Milyarder: Bitcoin Alın, İleride Bana Teşekkür Edersiniz!

Meksika’nın en zengin üçüncü adamı ve Grupo Salinas’ın kurucusu olan Ricardo Salinas Pliego, yaptığı bir açıklamada, Bitcoin ile ilgili övgü dolu sözlere yer verdi.

Binance BannerBinance Banner

Salinas, yatırımcılara yönelik açıklamasında, Bitcoin satın almayı, hatta şu an fiyatın düşük olması nedeniyle bu alana daha fazla yatırım yapmayı öneriyor.

“Güvenin bana, çünkü ileride bana teşekkür edeceksiniz.”

Bilindiği üzere Salinas, telekomünikasyon, medya, finansal hizmetler ve perakende mağazaları ile ilgilenen şirketler grubu Grupo Salinas’ın kurucusu ve başkanıdır. Forbes’ın milyarderler listesine göre, şirketin net değeri şu anda 13 milyar dolardan fazla.

Kısa süre önce sosyal medya platformu üzerinden paylaşım yapan Salinas, Twitter takipçilerini Bitcoin satın almaya devam etmeleri konusunda uyardı:

Bitcoin’e Olan Desteğini Sık Sık Tekrarlıyor

Aslında bu açıklamalar, Salinas’ın Bitcoin satın almayı ısrarla tavsiye ettiği ilk sefer değil. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl haziran ayında da benzer açıklamalarda bulunmuştu.

“Bitcoin olağanüstü özelliklere sahip bir varlık. Bitcoin’in sahip olduğu tüm avantajlar, benim için onu modern dünya için altın yapıyor.”

Kripto paralara yönelik olumlu açıklamalar yapan milyarder, bunun yanında, resmi para birimlerine de tam tersi yönde olumsuz yaklaşıyor. Hatta bu gibi para birimlerini sahtekarlık olarak nitelendiriyor.

“Hükümetler Bitcoin’i sevmiyor. İnsanların itibari para tuzağından çıkabilmesi onları yakıyor çünkü itibari para bir dolandırıcılık faaliyetidir.”

Yine geçtiğimiz kasım ayında ABD’de sahte para çıkarma ile ilgili faaliyetlere atıfta bulunarak şunları söyledi:

“ABD giderek daha fazla sorumsuz üçüncü dünya ülkesine benziyor. Hemen Bitcoin satın alın.”

Genel olarak dolar Salinas; dolar, euro, yen veya peso gibi para birimlerinin birbirine benzediğini ve bunların kağıttan yapılmış sahte para olduğunu sık sık dile getiriyor. Merkez bankalarının sık sık yeni para basarak, değer düşürdüğünü, yatırımcıların da buna karşılık Bitcoin’e yatırım yapması gerektiğini belirtiyor.

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar